לא קורבן - עבריין

דבי בורוסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דבי בורוסקי

בתגובה על "הקורבן השלישי" מאת פרופ' יואל דונחין ("הארץ", 13.5)

פרופ' יואל דונחין התייחס בין היתר לשלילת הרשיון לצמיתות של המרדימה ד"ר סווטלנה רוסו-לופו, עקב הריגת בתי, נטע-לי בורוסקי ז"ל.

ברצוני להבהיר, כי ד"ר רוסו-לופו הורשעה בהריגה, ולא בגרימת מוות ברשלנות. בניתוח, שהתרחש לפני שבע שנים, ד"ר רוסו-לופו לא הפחיתה את ריכוז גז ההרדמה, כמתבקש, היא הלכה לישון, וגם השתיקה את המוניטור, שהיה אמור להתריע בעת מצוקה.

בניתוח לא אירעה טעות או שגיאה; היה זלזול בוטה בחיי האדם.

במשך שנה וחצי חקרה המשטרה את המקרה, ורק אחרי שהפרקליטות הגישה כתב אישום, החליט משרד הבריאות להשעות זמנית את הרשיון של המרדימה עד תום המשפט.

במאי 2009 נגזרו על ד"ר רוסו-לופו שמונה שנות מאסר בפועל בגין הריגה (העונש המרבי הוא 20 שנה) - ורק עכשיו, שבע שנים לאחר הטרגדיה - משרד הבריאות שלל לצמיתות את רשיונה.

גם המנתח הורשע בדין. הוא הורשע במעשה פזיזות ורשלנות, קיבל רישום פלילי וארבעה חודשי מאסר בפועל, שהומרו בעבודות שירות. הוא לא יצא בעונש קל בלבד, כמשתמע מהמאמר.

בעקבות האירוע קבע בית המשפט נורמות התייחסות להתנהגות של מנתח בחדר הניתוח ולאחריות במעקב אחרי חיי המנותח, ואין עוד אפשרות להטיל את האחריות על המרדים בלבד. מפסיקה זו התעלם פרופ' דונחין בביקורתו על בית המשפט. גם המרדימה וגם המנתח עירערו לבג"ץ, והערעורים נדחו במאי 2010.

ד"ר רוסו-לופו אינה קורבן; היא עבריין מורשע, ומרצה את העונש שמגיע לה.

מודיעין

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ