צעד קטן לאדם

אנסטסיה יעקובוב, גלית שוורצמן, אנה פיין פלור ודנה גלפנד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אנסטסיה יעקובוב, גלית שוורצמן, אנה פיין פלור ודנה גלפנד

במסגרת מטלת־ביצוע בשיעור אזרחות חקרנו את ההתעללות בבעלי חיים במשק הישראלי והגענו להבנה, שבעלי החיים סובלים יותר ממה שהאדם הישראלי הממוצע מסוגל לתאר לעצמו. זו לא רק השחיטה האכזרית שאוהבים לתרץ אותה בסגנון "שחיטה היא אף פעם לא הומנית, ואין מה לעשות", אלא גם, ובעיקר, התהליך שעוברות החיות מרגע הולדתן ועד רגע מותן (אם בשחיטה ואם ב"מוות טבעי"). הכוונה לצפיפות הבלתי אפשרית, החום, הצמא והרעב המלווים את בעלי החיים כל חייהם.

למען הסר ספק, התייחסותנו היא לא רק לבעלי החיים המיועדים לשחיטה, אלא לבעלי החיים בכלל במשק הישראלי. נכון, קיימת חקיקה להגנה על בעלי החיים, אבל לצערנו, הרשויות אינן משקיעות די מאמצים לאכוף את החוק.

איננו קיצוניות בדעתנו, כפעילים מסוימים למען זכויות בעלי החיים, ולא נציע התנזרות מבשר וטבעונות כלל עולמית. אנו סבורות, שהפתרון התמים והישים ביותר לעת עתה הוא עידוד החברה לפעול קודם כל מהצעד הקטן ובאופן פרטי, כל אחד לעצמו. ניקח לדוגמה את כמות הבשר שאדם ממוצע צורך כיום. על פי תחקירים רבים, אנו צורכים הרבה יותר ממה שגופנו זקוק לו; כלומר, אנחנו מגזימים, כי טעים לנו. מסקנה: אפשר לנסות לצמצם את צריכת הבשר שלנו. כשזה אפשרי מבחינה כספית, מומלץ לקנות ביצי חופש ומוצרים בסגנון זה. בנוסף לכך, קיימים כיום תחליפי־עור נהדרים, וכך אפשר להימנע מרכישת מוצרי עור אמיתי, או לצמצם אותה. פעולה זאת לא רק חוסכת כסף, אלא גם עוזרת לצמצום ההתעללות בבעלי החיים.

וכעת, אחרי שעשינו את השינוי הקטן הזה בחיינו הפרטיים, או בזמן שאנו עושים את השינוי הזה, ניתן להתנדב ולקחת חלק בפעילות של ארגונים שונים הפועלים למען זכויות בעלי החיים, כמו "אנונימוס" או “S.O.S – חיות”.

אנסטסיה יעקובוב, גלית שוורצמן, אנה פיין פלור ודנה גלפנד,
תלמידות י"ב, תיכון עתיד רזיאל, הרצליה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ