יונה ברגור

בתגובה על "ריקי תשלם" מאת יוסי ורטר (“הארץ”, 10.5)

"הבעיה עם יאיר לפיד אינה בהתכחשותו להבטחות, לנאומים ולשלל הפוסטים שהוא פירסם בתקופת הבחירות", כותב יוסי ורטר. הבעיה היא, שאין מי שקורא לו לתת דין וחשבון. מפלגת "יש עתיד" הרי אינה קיימת, מלבד 18 המופלאים שנכנסו לכנסת ואשר אימת מנהיגם אינה מאפשרת, אפילו להם, לפתוח פה ולצפצף.

אפילו כיום, בכנסת הנוכחית וב"פוליטיקה החדשה", עדיין קיימות מפלגות ותנועות, אשר יש להן מוסדות נבחרים (מועצה, ועידה) שחבריהם יכולים לערער על המדיניות שהועדפה על ידי ראש הרשימה. מפלגות העבודה, מרצ, הבית היהודי, הליכוד והמפלגות הערביות - לכולן יש מוסדות נבחרים, אשר פוקחים עין על התנהגות חבריהם בבית המחוקקים. לעומתן, "יש עתיד" אינה כתובת למאומה - לא להעדפת מדיניות על ידי ראשיה, מדיניות שאין מאומה בינה לבין הבטחותיהם לקראת הבחירות; לא להצבעות חבריה על חוקי משילות וכל "שאר הירקות" ממטבחו של הימין הקיצוני; לא לחיבוק של כלכלה שהחליפה את ההתמקדות בצורכי מעמד הביניים והחלשים בחברה בהמשך הטיפוח של יחסי הון־שלטון, ממש כפי שהיו בתקופת הממשלה הקודמת; לא לוויתור על חיפוש המטמון מעבר לקו הירוק, למרות ששם "נמצא הכסף".

חברי הכנסת של "יש עתיד" יודעים היטב מי הוא המורח חמאה על פרוסת לחמם. שרי המפלגה, אנשים טובים וראויים, מבינים שאסור להסתייג ממנהיגם, שהבטיח את מנהיגותו עד שנת 2020. לכולם כאחד אין אחריות כלפי מישהו, או מישהם. אין מחויבות לשום מצע כלכלי, מדיני ו/או חברתי. מי יקרא את יאיר לפיד לסדר? מי ידרוש ממנו אינטגריטי? תגידו: הבוחרים. הרי כולנו יודעים, שהבחירות יעמדו על הפרק רק בעתיד הרחוק; ולכן אין לזיגזגים בתפישות העולם, אם אכן היו תפישות עולם, כל משמעות לעתיד הקרוב, ל"עתיד שישנו כעת".

יונה ברגור, רמת השרון

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ