שנינו יחד בסירה אחת

רני רהב
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רני רהב

בתגובה על "דני או רני" מאת אורי משגב

ראשית, חשוב לי לציין שאני מעריץ גדול של דני סנדרסון ושל להקת כוורת. בעיני, הם מגלמים את התרבות הישראלית הטובה, הזכה, הכנה והחשובה. לו היה אורי משגב צופה ב"הכוכב הבא", ולא בהבזקים וכאחוז תזזית להוציא רע ממקלדתו, היה מבין שלקחתי על עצמי להביא מחדש את בשורת השירה העברית אל המסך ואל התרבות הישראלית במדינת ישראל ולהילחם מלחמת חורמה באלה שניסו לצקת את השפה האנגלית למדינה הלאומית. מסתבר שלמעלה מ-80% רוצים מוסיקה עברית! כולם הבינו שהאג'נדה שלי לא היתה גימיק אלא משנה סדורה, והיא ניצחה.

אלא שבמקום לקבל ממשגב זר פרחים - קיבלתי קוצים. מוזר. אלא אם הוא מאלה שכותבים על רני רהב כדי לנסות לגרוף רייטינג. אני, בניגוד אליו, קראתי את דבריו לעומק. שנינו באותה הסירה. חשובה לי התרבות, המדינה, הסגנון; שלא נתבהם ולא נתבזה, שתהיה חברה ציונית, ערכית ושורשית בישראל, שכל ילד ונער יידע אפילו שורה מאלתרמן, נעמי שמר, חיים נחמן ביאליק, כוורת ועוד ענקים שכאלה. ואילו משגב בשלו, תוקף ומסית, מבלי להיכנס לעומקם של דברים.

בתפקידי כשופט, ומכיוון שאיני מבין גדול במוסיקה (מעולם לא הסתרתי זאת), הבאתי תכנים וערכים של מדינה כפי שאני תופש אותה. בהיותו קצין בצה"ל, היה משגב צריך להעריך את האג'נדה שלי. זו שמעמידה שירות צבאי/לאומי כחובה, שמעלה על נס את השירה העברית. ציפיתי מאדם במעמדו, פובליציסט מהשורה הראשונה, לתת ציון לשבח למעשים שכאלה. במקום לתת במה נכבדת ליציאה שלי כנגד בלוגר פורע חוק, בחר משגב להתמקד ברני או דני, והרי היינו הך הם. גם רני ואורי שניהם אזרחים שווים, הרוצים מדינה שהיא לא "היי יו יה", אלא זו המספקת חוק וסדר. את "היי יו יה" נשאיר למוסיקה.

רני רהב, תל אביב

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ