שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
ראובן מרחב
ראובן מרחב

זה מספר שנים אני מכהן כיו"ר נשיאות ארגון יוצאי מרכז אירופה, ארגון צאצאי היקים בישראל, ארגון ציוני ותיק הפועל ברציפות זה 80 שנה. אלפי חברינו אמונים על מסורת ארוכה של סולידריות חברתית וקהילתית וסובלנות ליברלית. מטבע הדברים אנו יודעים היטב את התוצאות האיומות הנובעות מחוסר סובלנות ומדחיית האחר. ברוח זו יצאנו בזמנו בקריאה נמרצת לרשויות המדינה לאכוף את שלטון החוק כאשר היו עליו עוררים, והבענו דעתנו נגד גירוש שרירותי של ילדי עובדים זרים שנולדו והתחנכו כאן.

באותה רוח אנחנו יוצאים גם בגינוי חריף למעשי החבורה הקוראת לעצמה "תג מחיר" ומבצעת מעשי פוגרום בבתי תפילה, במטעים וברכוש פרטי של ערבים, מוסלמים ונוצרים כאחד.

אנשי "תג מחיר" — המבצעים "פשעים לאומניים" כפי שהגדיר זאת השר לביטחון פנים — מסכלים כל בסיס מעשי לחתירה להסדרים של דו־קיום נסבל בתנאים של סכסוך מתמשך; מה שגרוע לא פחות — הם הולכים בעקבותיהם של אלה שהתעמרו במשך דורות בעם היהודי; בכך הם שומטים את הבסיס המוסרי והצודק לכינונה של ריבונות יהודית בארץ ישראל, שאותו הדגישו הרצל, ויצמן, ז'בוטינסקי ובן־גוריון, כתנאי בל יעבור לעצם קיומנו כאן כעם וכישות ריבונית.

דבר אחד ברור כשמש: מול "תג מחיר" ומעשיו הנפשעים יש להציב שתי תשובות; אחת, המבצעית, בדמות הפעלה מושכלת, מתוחכמת, ללא פשרות וללא שיהוי של המערכת הממלכתית — מערך הביטחון, המודיעין, האכיפה, התביעה והשפיטה, לסיכול פעולות תג מחיר ולמיגורן; השנייה, הציבורית, והיא הוקעת המעשים על ידי ראשי הציבור, החברה האזרחית והמדינה במלוא העוצמה. זאת, תוך הצבת "תג ערך" של חברה המושתתת על בסיס מוסרי מול "תג המחיר" של קבוצת פושעים לאומנים, השואבים עידוד מהסכמה קורצת שבשתיקה של אלה המזדרזים להדביק תגיות פוליטיות לתגיות ערכיות.

ראובן מרחב, ירושלים

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ