תגובות סוערות ליצירה "מקור העולם" על שער גלריה

"נדהמתי מהתמונה המכוערת והמעליבה", "'הארץ' איננו ירחון לאמנות", "כתבה מעולה אך אין צורך בפרובוקציות", "טוב עשיתם". מדור "מכתבים למערכת" הוצף בעקבות כתבת השער על תהפוכות יצירתו של גוסטב קורבה

קוראי "הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
קוראי "הארץ"

בתגובה על תמונת השער של "גלריה"
 ועל "בחזרה למקור" מאת ליסה פרץ ("הארץ", 7.11)

נדהמתי לראות את תמונת השער (או יותר נכון, תמונת השיער) של מוסף "גלריה". יש לי ילדים בבית ואינני מעוניין שיראו תמונות עירום. מיד לקחתי מספריים וגזרתי את התמונה המכוערת והמעליבה הזאת. אין לכם זכות להכניס לביתי תמונות כאלה. לפי דעתי, יש גבול למה שעיתון יומי שמיועד לכל המשפחה יכול להראות. ביום שישי עיתון "הארץ" עבר את הגבול הזה.

דוד גרינולד, רעננה

האם נפרצו כל גדרות הצניעות? אינני מזלזלת בערכה האמנותי של "המקור", וכמרצה לתולדות האמנות אני מעריכה את גדולת האמן גוסטב קורבה, אולם הצגתה של היצירה בשער "גלריה" באופן כה גלוי ובוטה פגעה ברגשותי.

ד"ר חנה שפירא, ירושלים

עשרה(!) עמודים מהעיתון לוקחת לעצמה עורכת "גלריה" כדי לפרסם כתבה על מסע, כביכול צהבהב וסנסציוני אך למעשה משמים וחסר עניין, של שימוש בעירום אשה בציור.

אביבה בן סירה, תל אביב

למה? למה לפרסם תמונת עירום של אשה אשר בקונטקסט של העיתון נראית בוטה כל כך ופוגענית? "הארץ" איננו ירחון לאמנות, ולכן מקומה של תמונה כזאת לא יכירנו על דפיו. מקומה של אמנות בפרסומים המיועדים לכך ובמוזיאונים.

הכתבה עצמה בנושא מעולה, ולא היה נגרע ממנה דבר אילו לא התפרסמה התמונה בשער של מוסף "גלריה שישי". היה אפשר להסתפק בתמונה קטנה בגוף הכתבה. אין צורך בפרובוקציות, יש לנו די מהן בפוליטיקה ובחברה.

אני אוהבת מאוד את העיתון ומצפה ליהנות בשקט ממאמרים וכתבות ברמה גבוהה בכל תחום שהמערכת תבחר, אבל עם יותר תשומת לב לקיומן של דעות ותפישות עולם שונות והתחשבות בעובדה שגם ילדים קטנים וצעירים חשופים למתפרסם בעיתון, ובמיוחד לעמודי השער.

פרידה אלבראנס, מבשרת ציון

הכתבה על גוסטב קורבה היתה הפתעה נעימה מאוד לכל "האנשים החושבים" שבעבורם העיתון מיועד. אני משוכנע שציבור הקוראים המבוגרים יותר ישמח למצוא גם להבא ב"גלריה שישי" כתבות העוסקות בנושאי תרבות וידע כללי, מלבד אלו העוסקות בתקליטורי פופ, סוגי יינות, אופנה די־ג'ייס ושאר שטויות לצעירים ברוחם.

ד"ר אבנר צור, ירושלים

כמה טוב ונכון עשתה מערכת "הארץ" כשהחליטה לפרסם את התמונה של ערוות האשה בשער של מוסף "גלריה שישי". כמה נוח לכל המגיבים בסלידה להתעלם תוך כדי כך מהעולם ה"תרבותי" הסובב ואופף את כולנו בצחנה גזענית פולשנית, גסה, מתגססת והולכת, הכוללת את הדרת הפרטיות והאינטימיות ואת התת־תרבות של "אוהדי" כדורגל, אוהבי השנאה, עילגי לשון בשלוש שקל, שונאי הזר באשר הוא זר, שלא לדבר על הגר.

כמה נוח לזרוק חצץ־מלים בתמונה בת 150 שנה, וכולה ציור של אחד מאיברי בת האדם, איבר אשר לאחדים מהמגיבים "קשה" להסביר לילדיהם במה דברים אמורים, אף על פי שלא מזמן יצאו גם הם מאותו מקום נפלא.

עמוס שבואלי, חיפה

שער "גלריה שישי" בסוף השבוע שעבר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ