נשים אני אוהב במיטה

ענת גרנית
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
ענת גרנית

נזכרתי! גם אני הוטרדתי מינית על ידי קצין בכיר במשטרה. זה קרה אמנם לפני כ–30 שנה, ואני יודעת שחלה על המעשה התיישנות, שהחוק נגד הטרדה מינית לא היה קיים וגם לא מח"ש. ובכל זאת, הוא צרוב בזיכרוני. עם סיום התמחותי בפרקליטות רציתי להתגייס למשטרה ופרקליט המחוז ניסה לקדם את העניין ופנה לקצין החקירות המחוזי, מ'. הלה הקשיב לדברי השבח שחלק לי מאמני תוך שהוא מסתובב סביבי ובוחן אותי בקפידה, אף שהכירני היטב. משהסתיים הנאום הביט בנו מ' בשתיקה וניכר היה בו שהוא מתלבט. הייתי אז כבת 30, נשואה ואם לארבעה ילדים, ובכל זאת הרגשתי כילדה קטנה הממתינה למוצא פיו של המבוגר האחראי. לבסוף הוא עצר וגחן אל אוזני: "מותק, נשים אני אוהב במיטה. בעבודה אני צריך גברים" — קרץ, ויצא מן החדר. עברו שנתיים בטרם התגייסתי למשטרה במחוז אחר, שקציניו היו מוכנים לקבל נשים גם כשהן מחוץ למיטה.

ענת גרנית
ענת גרנית. "30 שנה חשבתי על זה"
ענת גרנית
ענת גרנית. "נראה לי שאקח את הסיכון"

ובכן, זה הסיפור ואני מתלבטת: פייסבוק הוא פתרון נהדר. אין צורך לצאת מהבית, להתמודד עם מבטי השוטרים ועם שאלות חטטניות על חיי האישיים, להוכיח שאין זה פרי דמיוני. פשוט לכתוב, ללחוץ post והסיפור בחוץ. ומ', מה יהא עליו? כיצד יוכל להתגונן, לטעון שזיכרוני מתעתע בי? בעיה שלו! ומה בנוגע לאשתו וילדיו ומן הסתם גם נכדיו? מגיע להם. שיידעו שסבא שלהם הוא לא כזה סבא'לה נחמד.

מדור הזירה

או מח"ש: נראה לי ששם ששים לקבל תלונות על קצינים בכירים. רגע, ואם ישאלו אותי למה חיכיתי 30 שנה? ובכן, יש לי תשובות טובות. ראשית, לא היה אז חוק נגד זה. שנית, האווירה עכשיו ממש מתאימה לתלונות מהסוג הזה. כל הפמיניסטיות יתלהבו ויחבקו אותי ויגידו דברים נורא יפים עלי ועל אומץ הלב שלי.

כמובן, יהיו גם אנשים רעים שיפרסמו כל מיני לכלוכים והשמצות עלי. לא נורא; אבל תמונות לא יפות שלי? — זו ממש בעיה. בכל זאת, נראה לי שאקח את הסיכון. כמובן, איני רוצה שייווצר הרושם שאני איזו בחורה קלת דעת שלא מבינה איזה נזק עצום ייגרם למ'. אני מבינה, תאמינו לי, 30 שנה חשבתי על זה.

עו״ד ענת גרנית, נצ"מ בדימוס, תל אביב

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ