פתרון גאוני בפשטותו

שמואל מגן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שמואל מגן

בתגובה על "הטיעון הדמוגרפי וקלישותו" מאת דורון ניר צבי ("הארץ", 27.1)

איך לא חשבו על זה? לדורון ניר צבי יש פתרון מבריק וממש גאוני בפשטותו: "לספח את יהודה ושומרון". מפליא שפתרון כל כך פשוט לא עלה על דעתן של ממשלות הימין ששלטו בישראל כמעט ברצף ממהפך 77' ועד היום. ממשלות מנחם בגין, יצחק שמיר, בנימין נתניהו א', נתניהו ב', וגם אריאל שרון לפני שעבר לשמאל (אולי חשבו על זה אבל לא העזו, כנראה פחדו מהשמאל, מהתקשורת העוינת ומבג"ץ).

על פי ניר צבי זה די פשוט: ל–100 אלף פלסטינים נותנים אזרחות, ולשאר שני מיליון התושבים תינתן "תושבות". הפלסטינים ביו"ש מצפים כמובן בקוצר רוח לסיפוח שצמוד אליו בונוס של תושבות, ויש להם גם סיכוי טוב למדי לקבל אזרחות בתוך 50 שנים נוספות אם יתנהגו יפה, ישלמו מסים ולא יעשו פיגועים.

ניר צבי לא נכנס לפרטים קטנים, כגון מי יחליף את הרשות הפלסטינית שתיעלם (תתנדף) וכמה חטיבות חי"ר תצטרך המשטרה לגייס כדי להחליף את כוחות הביטחון של הרשות הפלסטינית, אם חס וחלילה "התושבים" החדשים לא יתנהגו יפה ויעשו בעיות (הצבא הרי מנוע מפעולה נגד תושבים ואזרחים בגבולות המדינה).

בניגוד לשמאל הגזען שמזדהה עם סיסמת הטרנספר של רחבעם זאבי, ניר צבי אינו חושש לחיות עם ערבים. הוא איננו גזען, ואפשר גם להבין אותו: הוא מציע לעודד פלסטינים להגירה על ידי מתן הטבות כספיות ולגרש ביד חזקה כל מי שמפגין חוסר נאמנות. השמאל הנאיבי, לעומת זאת, סבור, שאם מספחים — יש לתת זכויות שוות ומלאות לכל האזרחים.

אליבא דניר צבי, שום דבר לא בוער, אפשר לחכות. מה יש, חיכינו כבר 50 שנה ולא נתנו זכויות, נחכה עוד 50 ואפילו עוד 100. מה זה כבר 150 שנה לעומת נצח ישראל, העיקר שלא יבלבלו לו את הראש עם טיעונים דמוגרפיים.

שמואל מגן, ירושלים

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ