אני, מורן לב, מ"פ חי"ר לשעבר, שובר שתיקה

"הכיבוש משחית ובצבא המוסרי ביותר בעולם חיילי מילואים מוציאים ילדים מהבית שיאספו מטעני צינור, כדי שיהיה יותר נוח לפוצץ אותם, ומפקדים מורים לחיילים שלהם לבצע פוגרום במוזיאון בתואנה שזו תשתית טרור" | תגובה לגדי טאוב

מורן לב
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מורן לב

בתגובה על "את מי משרתים בצלם ושוברים שתיקה" מאת גדי טאוב ("הארץ", 8.5) 

אני מורן לב, רס"ן במילואים לשעבר, שובר שתיקה. אני לא מתחבא מאחורי מסיכות של אנונימיות, אני יוצא מהארון.

אני יודע שבסטנדרטים של גדעון לוי אני קלגס כיבוש. שירתתי שבע שנים בסדיר ועוד שלוש במילואים, הייתי מ"פ חי"ר בשטחים ובלבנון, השתתפתי בכל מעגל השנאה ומילאתי פקודות שהיום כנראה הייתי מסרב למלא.

הכיבוש משחית ובצבא המוסרי ביותר בעולם חיילי מילואים מוציאים ילדים מהבית שיאספו מטעני צינור, כדי שיהיה יותר נוח לפוצץ אותם, ומפקדים מורים לחיילים שלהם לבצע פוגרום במוזיאון בתואנה שזו תשתית טרור.

הכי קל היה לציית, להתעלם. הרבה יותר קשה לחשוב על פתרונות יצירתיים כדי להתמודד עם פקודות שדגל אפור כהה מתנוסס מעליהן כמו, למשל, לסרוק באש רחוב חנויות בבית לחם ולפגוע בפרנסתם של עשרות אנשים או להחרים מחשב של ילד מוגבל, כי יש לו תמונה של שאהיד.

הגנתי על מתנחלים ואני חייב להודות — אין לי שום אמפתיה אליהם, אל מי שמחנכים ילדים בני חמש לשאול חיילים למה הם נחים במוצב ולא מסתובבים והורגים ערבים. הם מקור השנאה ואבן שואבת לרוע צרוף.

עזבתי את צבא ההגנה לישראל על רקע חוסר היכולת של המערכת הפיקודית לתחקר ולטפל בהידרדרות המוסרית. שברתי שתיקה בפעם הראשונה לפני שלוש שנים. אני חושב שהיום, יותר מתמיד, חשוב לצאת ולהיחשף, להגן על הדמוקרטיה המתפוררת.

תכף כל עכברי המקלדת יקפצו ויתייגו אותי כסמולן בוגד ויורד.

אז כן, אני שמאלן יפה נפש שנשבע שהילדים שלו לא יצטרכו לעמוד במצבים דומים כדי להגן על חברה קנאית המקדשת אבנים.

מורן לב, קנברה, אוסטרליה

מורן לבצילום:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ