הסודוקו שלנו הפך למאכזב ומתסכל? מנויי "הארץ" מבולבלים וזועמים

השבוע מתחוללת סערה קטנה-גדולה במדור "מכתבים למערכת" סביב - מכל הנושאים - משחק הסודוקו. השאלה הגדולה שעולה: האם סודוקו הוא משחק של ניחושים או לא?

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סודוקו
סודוקוצילום: דניאל צ'צ'יק

השבוע מתחוללת סערה קטנה במדור "מכתבים למערכת הארץ" סביב - מכל הנושאים - משחק הסודוקו. הנה התגלגלות העניינים: 

סודוקו זה לא ניחוש

רעייתי ואני מנויים על "הארץ" משנת 1972, ופתרון הסודוקו בעיתון היווה הנאה רבה. בעת האחרונה, השתנה סגנון הסודוקו ונהפך למאכזב ומתסכל. במקרים רבים, כדי לפתור אותו צריך משלב מסוים לנחש את המשך הפתרון. זו שיטה גרועה - סודוקו לא נועד לפתירה בדרך מפעל הפיס (הניחוש). במקור זו בעיה של היגיון עם פתרון אחד בלבד. סודוקו עם ניחושים אינו מעניין, אינו מאתגר ואינו אלגנטי.

יהודית ואורי קוגן, חיפה

***

נמצא הפתרון

כמו הזוג קוגן גם אני מנויה על עיתון "הארץ" יותר מ-40 שנה. כמו הזוג קוגן גם אני נהנית לפתור סודוקו. בזמן האחרון שמתי לב שיש מקרים שבסוף צריך לנחש או לנסות אפשרויות שונות. לא הבנתי מה הבעיה וחשבתי שבגלל גילי אני לא מצליחה לפתור. כבר שקלתי לפנות לאבחון קוגניטיבי.

תודה רבה לזוג קוגן שחסך ממני את הבדיקה.

גרטרוד פילישי, קרית טבעון

***

לא דרוש ניחוש

יהודית ואורי קוגן מחיפה מלינים במכתבם כי הסודוקו נהפך למאכזב, משום שבמקרים רבים צריך "לנחש את המשך הפתרון". ובכן, גם אני פותר את הסודוקו בעיתון זה שנים רבות, ומעולם - מעולם - לא נזקקתי לניחוש. תמיד ישנו איזה רמז, או קיימת איזו תלות הדדית בין האפשרויות השונות, המאפשרים את המשך הפתרון.

אינג' אלי שקדי, ירושלים

לא משנה עם מי אתם מסכימים, מוזמנים למלא בזמנכם הפנוי את הסודוקו הדיגיטלי של "הארץ"

עכשיו הזמן שלכם להגיב: מה דעתכם על סערת הסודוקו?

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ