סליחה, חשבנו שהאפליה היא רק נגד ערבים

אורן גבריאלי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שתי נשים נושאות שלטים בצבעי דגל הגאווה ועליהם כיתוב: באנו חושך לגרש.
אורן גבריאלי

ח"כ עודה, ח"כ פרייג' הנכבדים,

המחוקק אזק את ערכי, ואני זקוק לעזרתכם.

בשבוע שעבר המשטרה עצרה את הרב דובי חיון, רב הקהילה הקונסרבטיבית שבה גדלתי בחיפה, על כך שחיתן זוג בניגוד לדין הרבני האורתודוקסי. מאז שאני זוכר את עצמי רבני הקהילה קיימו חתונות אלטרנטיביות לאלו שלא רצו להיות כפופים לפונדמנטליזם הממסדי, וזו הפעם הראשונה בה אוכפים את החוק המפלה הזה. לא ציפיתי לכך. איש לא ציפה. אנחנו לתומנו חשבנו שהגזענות והאפליה ישמרו על הסטטוס־קוו וימשיכו להתמקד בכם, הערבים. חשבתי שהיתה הסכמה ברורה בברית האחים שייסדו יאיר לפיד ונפתלי בנט: אנחנו, החילונים, לא נפריע לגזענות, והם, הדתיים, לא יפריעו לפלורליזם.

כמה טעיתי, כמה טעינו. אי אפשר לסמוך על אחי הדתיים. ברגע שגרפו את ההצלחה המתמשכת הגדולה עם אפליית הלאום, נפתח להם התיאבון ובאו לעצור את הרב חיון שמחתן קצת אחרת. התיאבון גדול והוא לא נעצר בזרמים דתיים פנימיים — הם החליטו למנוע מכל אחינו הגאים זכות שווה לילודה פונדקאית. פתאום אוכלוסייה שלמה לא יכולה בכלל לקבל ילדים באופן שווה. אנחנו היינו בטוחים שכל העניין הזה של אפליה יהיה מוגבל לכם, הערבים, הרי הגאים אחינו לנשק הם. איזו חוצפה. נראה שאין גבולות לגזענות, גם אנחנו בסכנה.

אני מצטער שלא הקשבנו לאזהרותיכם לאורך השנים, כמה טעינו. כעת אנחנו מפוכחים ולא נהיה מופתעים יותר.

אני ואחי זקוקים לעזרתכם, אנחנו באותה הסירה. השלטון היהודי־דתי בדרך לאזוק את ערכינו הליברליים ולעצור גם אותנו. אני מבקש מכם לסחוף את הקהל האדיר שלכם לתמוך במחאת הגאווה — זאת ההזדמנות שלכם להראות שאתם יותר נאורים מליצמן, יותר בוגרים מנתניהו ולהציל את חזון השוויון שלו כולנו מייחלים.

אנחנו מפוכחים, אנחנו זקוקים לעזרתכם. הצטרפו למחאת השוויון.

אורן גבריאלי, יעד, מטרופולין סכנין

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ