לירות על יישוביהם כפי שהם עושים לנו

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הארץ

האם תושבי המדינה יכולים באמת לתאר לעצמם את הזוועה שבה חיים תושבי שדרות, על ילדיהם וזקניהם, זה שבועות ושנים? הרי המוות אורב להם כל רגע, במיטותיהם בלילות, בבתי הספר ובגני הילדים בימים, במקומות העבודה ובדרך לסופרמרקט? הפחד הפיסי והאימה הנפשית אוכלים בהם ללא הפסקה.

לכל אלה בינינו ששכבו תחת אש אויב תלולת מסלול - האם זה לא מזכיר משהו? את הלחצים בקיבה, את הרצון להתכווץ לתוך עצמכם, את המחשבות והרגשות שאחזו בכם. אני בטוח שאינכם מסוגלים לשכוח, ושהאירועים האלה לעתים רודפים אתכם בשנתכם.

במשך שנים נהגו מנהיגי ישראל ומצביאיה לקבוע בנאומים חוצבי להבות כי "אם בערינו וכפרינו לא נוכל לחיות בשקט, הרי לאויבינו יהיו תנאי חיים דומים". הייתכן שכיום, במדינת ישראל הריבונית, שכחנו את כל אלה? זהו מצב בלי נסבל. צה"ל אינו מסוגל כיום לפתור את הבעיה, אף שלכאורה אין לו מגבלות.

הרשות הפלשתינית היא גוף מוכר על ידי האו"ם ומועצת הביטחון שלו. מדינות העולם ובראשן ארה"ב וארצות אירופה מצאו בה עניין ואינטרס מיוחד. לאחר התראה לכל הגופים האלה, והתראה מיוחדת לרשות, לחמאס ולג'יהאד, יש לפתוח באש תלולת מסלול על הערים, העיירות והכפרים הערביים ברצועת עזה, במנה קצובה של היקף הירי שלהם באותו יום. יסבלו גם הם את הסבל שיישובינו בנגב ובגוש קטיף סובלים מהם.

מחבלים מסוג אלה הפועלים ברצועת עזה חיים בשטח בחסות עמם, מוסתרים על ידם, מקבלים טיפול רפואי ולוגיסטיקה לפי צורכיהם. אם בשל פחד האוכלוסייה מנחת זרועם של המחבלים, או משנאת יהודים, או מתוך אידיאולוגיה דתית - אין זה משנה. יהודים נרצחים על ידם בשדרות וביישובים נוספים. אולי אחרי האש הם יתעשתו.

אינני מכיר עוד מדינה שאינה מגיבה בהחלטיות כאשר שכניה מפגיזים את עריה ויישוביה באש תלולת מסלול - ואיננו יודעים עדיין איזה נשק תלול מסלול נוסף יש במחסני המחבלים. צריך לחסל את הפגע כאשר הוא עדיין באבו. נכון, ייפגעו חפים מפשע. אךבאמצעים שאנו נוקטים כיום לא נהרגים כאלה? אין ארץ בעולם שיכולה להתפאר בטוהר נשקה יותר ממדינת ישראל.

זוועת הפורענות שבה חיים שדרות, יישובי הנגב ויישובי גוש קטיף חייבת להיפסק.

תא"ל (מיל') אורי בן ארי

תל אביב

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ