אלי מייזליש

אולי העולם באמת לא רוצה שנפציץ את איראן. אולי. כי אין איש בעולם שיודע באמת עם מה נפציץ ואיך. לו היו מנהיגי העולם יודעים על בטוח שבאיבחה אחת נמחוק את מתקני הגרעין באיראן, כולם היו עולזים, אבל גם הישראלים לא יודעים. וגם מרבית אנשי הצבא. רק כמה עשרות יודעים. וגם אלה שיודעים עם מה, אינם יודעים איך. ואת זה יודעים בקושי תריסר. וגם התריסר אינם יודעים בדיוק מה תהיה התוצאה.

אבל! אם כל העולם ישמע ויראה בשידור חי בדיוק על המילימטר מה יעלה לשמים, טילים או מטוסים, ואילו פצצות או טילים יש להם מתחת לכנפיים, ולצורך זה יוזמנו כל הנספחים הצבאיים לתצוגה בנגב או מעל שמי הים התיכון, ויראו מה מידת הנזק - אולי איראן והעולם יבינו עם מי יש להם עסק. אין צורך ביותר מזה. אין צורך לספר בדיוק איזה מתקנים נפציץ ואיזה לא. אבל צריך לספר מיד לכל העולם, עד שגם האיראנים ישמעו, כי אם נתקוף, אז הנה הרשימה: טילים, ומה מידת ההרס, מטוסים, ומה משקל כל פצצה, ואפילו כלי נשק שעד היום היו סודיים והנה הגיע הזמן לחשוף אותם.

זו תהיה תקיפה אווירית משולבת – אם בסוף תהיה תקיפה - וכדאי שהציבור האיראני ייחשף למידע זה. אף איראני אינו מעוניין בגשם של טילים ופצצות הרסניות, גם אם המנהיגים שלו מבטיחים לו נקמה הרסנית פי 100. גם כל אלה הקרובים לצלחת האיראנית, כמו סין או רוסיה, אינם רוצים לראות תקיפה ישראלית כזאת.

בצל מבצע “עמוד ענן” גייס צה”ל מספר אוגדות שששו לקרב וכך מרבית הציבור, אבל כולם כאחד נשמו לרווחה כשהתברר כי התרגיל הצליח והגיוס עשה את שלו וחמאס הבין את הרמז. אז נגיד לאיראנים מתי בדיוק לראות את התצוגה בטלוויזיה. כדאי יותר לבזבז בתצוגה כמה טילים וכמה ליטרים של דלק מטוסים, מאשר להפציץ את איראן.

האם יש סיכון בחשיפת הסודות? אם כן, מהו? ואולי יש סיכון גדול פי כמה להשאיר את שדה הקרב העתידי הזה בהמתנה ליום כיפור מס' 2.

אלי מייזליש, נווה מונוסון

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ