שר"פ - פתרון נכון וצודק

שמואל זקס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שמואל זקס

בתגובה על "מנתחים בכירים באיכילוב ביקשו אלפי דולרים לכיסם מתיירים רפואיים" מאת רוני לינדר־גנץ (TheMarker, 16.12)

בתנו נמצאת בטיפולו של פרופ' שלמה קונסטנטיני תקופה ארוכה, כולל מעקב ותמיכה בתחומים שאינם נוגעים ישירות לפעילות כירורגית גרידא. התוודענו מקרוב למערכות הבריאות בארץ, ובמקומות חשובים בעולם. נתקלנו ברמות שונות של מסירות, מעורבות, מחויבות ומקצועיות, ובכולן פרופ' קונסטנטיני נמצא בשורה הראשונה, ובית החולים איכילוב יכול להתגאות ברופאים שכאלה. בפרט, בזמן שהותה של בתנו בארצות הברית התעורר צורך בפעולה ניתוחית. לא היתה בעיה כספית, כי הטיפול היה ממומן על ידי גופים ישראליים שונים. למרות זאת בתנו התעקשה לעבור את הטיפול אצל פרופ' קונסטנטיני.

אני מקווה שהפרשה האחרונה תביא להסדרת השר"פ. כתושבי הצפון בחרנו (במסגרת השר"פ שהיה קיים אז) בפרופ' קונסטנטיני כרופא המטפל, ולאו דווקא בבית החולים איכילוב. ישנם טיפולים קשים ומורכבים אשר לא נבצע בבית חולים פרטי, ומכאן חשיבות השר"פ, שהוא פתרון נכון וצודק הן לרופא והן לחולה. חשוב גם כי מחויבותו של הרופא, הידע הנרכש והמחקר הרפואי שלו יהיו לתועלת בית החולים הציבורי. כך למשל, פרופ' קונסטנטיני, יחד עם פרופ' גידי רכבי מבית החולים שיבא, הקימו ועדה נוירו־אונקולוגית משותפת המשמשת לייעוץ ולמעקב אחרי ילדים חולים מכל הארץ. חשוב כי פעילויות כאלה, יחד עם רופאים מוכשרים, יישארו במסגרת בית החולים הציבורי.

מתקבל הרושם שהדיון הציבורי בימים האחרונים מתעלם מטובת החולים ומשפחותיהם. אני מבקש לחזק את ידי הגורמים המחליטים, כדי שהצעדים שיינקטו יהיו הוגנים ומידתיים, ובעיקר שלא יגרמו נזקים בלתי־הפיכים לחולים בהווה ובעתיד. לטובת כולנו אני מבקש מהם להימנע מטיפול מתלהם בפרשה, כך שלא תיפגע מסירותם של רופאים כפרופ' קונסטנטיני לתפקיד ולבית החולים הציבורי.

פרופ' שמואל זקס, חיפה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ