לי נתניהו דווקא לא סידר ויזה לארה"ב

ד"ר שוקי שמעוני
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שדה תעופה בארה"ב
שדה תעופה בארה"בצילום: Taimy Alvarez/אי־פי
ד"ר שוקי שמעוני

כעובד במוסדות הוועדה לאנרגיה אטומית, עד צאתי לפנסיה לפני מספר שנים, שירתתי את ארצי־מולדתי בנאמנות ובמסירות כ–35 שנים. עקב כך, בשנים האחרונות הריני נאלץ לחדש את הוויזה שלי לארצות הברית מדי שנה, בניגוד למקובל ביחס לאזרחי ישראל, המקבלים ויזה לעשר שנים.

השלמתי עם עובדה זו וקיבלתי עלי את הדין בהאמיני, כי הממונים עלי יעשו ככל שלאל ידם לשנות את הגזירה הלא נעימה הזאת. מה רבה היתה הפתעתי לקרוא שיו"ר הוועדה לאנרגיה אטומית של ישראל, הוא ולא אחר, מצא מסילות ללבו של שר החוץ האמריקאי להעברת רוע הגזירה, כדי שהוויזה לארצות הברית תינתן לעשר שנים, כמקובל.

למי שאינו בקיא, יו"ר הוועדה לאנרגיה אטומית שלנו הוא ראש הממשלה בכבודו. אלא שאליה וקוץ בה; במקרה זה, הוויזה ניתנה אך ורק ליקירו של יו"ר הוועדה, מי שדאג לאספקה סדירה של סיגרים יוקרתיים ובקבוקי שמפניה ורודה תוססת ליו"ר ולרעייתו החסודה.

ואשר לי, אני, כעמיתַי לעבודה, איאלץ לכתת מדי שנה את רגלי לשגרירות ארצות הברית, לשלם מדי שנה אגרת חידוש הוויזה בסך מאות שקלים, ולצפות לכך שיבוא יושב־ראש חדש לוועדה לאנרגיה אטומית, כזה שידאג גם לעובדים הפשוטים, הנאמנים והמסורים, ויפתור בעבורם בעיה כאובה זו.

במחשבה שנייה, מעניין כמה סיגרים ובקבוקי שמפניה יכולתי לקנות במחיר של הוויזות שחידשתי עד כה.

ד"ר שוקי שמעוני, תל אביב

בתגובה על "נתניהו שוחח עם ג'ון קרי ב–2014 כדי להסדיר את הוויזה של מילצ'ן" מאת ברק רביד ויניב קובוביץ ("הארץ", 8.1)

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ