שמאלנים, טלו קורה מבין עיניכם

שי שמאי גליק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שי שמאי גליק

במאמר של שני ליטמן, "לכל משטר אפל יש מלשינים כאלה" ("הארץ", 9.2), הואשמתי בסתימת פיות. כוניתי מלשין ואף נרמז שאני מה שמכונה "חולדה". ובכן, לגבי הטענה שאני חולדה, זה עדיין בבדיקה, אבל לגבי שאר הטענות על סתימת פיות אני מעוניין לענות. תשובתי היא שאנשי השמאל הם הם סותמי הפיות הגדולים והאמיתים. מופתעים? הנה העובדות היבשות.

גלריית ברבור בירושלים, שגרמתי לסגירתה, אירחה ארגון שמאל קיצוני ("שוברים שתיקה"). בדיון עמה, טענו אנשיה שהם מארחים ארגון חוקי ואמרו שאם לדעתי הארגון עובר על החוק, עליי לפנות למשטרה. אבל את ארגון להב"ה, שגם הוא חוקי, הם סרבו לארח. בנוסף, לפני מספר חודשים התבטא הרב של מכינת עלי, יגאל לוינשטיין, כנגד הקהילה הגאה וכנגד צה"ל ויצא כנגד חינוך צה"ל לשמירה על חיי חפים מפשע. מיד דרשו אנשי הקהילה הגאה ותומכיהם למנוע תקציב מהמכינה בה הוא מלמד וצה"ל אסר להזמין אותו להרצות בפני חיילים. האם מה שהוא אמר היתה אמירה חוקית? כן, אבל אותו מותר לצנזר.

לפני שנה ראובן ריבלין ביטל הופעה של הזמר עמיר בניון על שום שירו על סטודנט ערבי-ישראלי המתואר כבוגד שיתקוף יהודים. גם הפעם דברי בניון היו חוקיים. מזוכה פרס נובל, ד"ר ישראל אומן, נמנע אות דוקטור לשם כבוד מאוניברסיטת חיפה כי הוא ימני. תערוכת מתנחלים צונזרה באוניברסיטת תל אביב כי היא ימנית. להמשיך? בשנה האחרונה נערכו עשרות כנסים על חופש הביטוי בעקבות פעילותי, כולל כאלה שאורגנו על ידי עיתון "הארץ". בכולם ביקשתי לדבר ולהציג את הצד שני של חופש הביטוי. כולם סרבו. כולל רגון אחד שאמר לי בפנים אנחנו רוצם לשמוע רק את הדיעות שלנו

בקיצור, שמאלנים, טלו קורה מבין עיניכם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ