מעשה נבלה

תמנה עורב
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
תמנה עורב

לפני יותר מעשר שנים החלה הממשלה בתהליך הייבוש והדה־לגיטימציה של רשות השידור ועובדיה. מסע שיטתי, שחזר על הטענה שרשות השידור איננה רלוונטית והמאיס אותה על הציבור.

נציגי העובדים וארגוניהם חתמו על רפורמה ב–2011. הסכמנו לפרישת 700 עובדים, 42% ממצבת כוח האדם אז. חתמנו על שינוי מבנה ארגוני, על שינוי הסכמי שכר והסכמי עבודה. למרות זאת סימנו אותנו, העובדים, כאחראים לכישלון; העובדים שמתייצבים 365 ימים בשנה כדי לשדר. הכישלון מונח לפתחן של הממשלות וההנהלות, אבל העובדים נזרקים ונהפכים לנטל על החברה. במקום שהממשלה תפטר עשרה מנהלים כדי ליישם את הרפורמה, היא מפטרת 1,800 עובדים.

בסוף אפריל סוגרים את מקום העבודה שלנו כי שני שרים וראש ממשלה אחד החליטו לרסק את רשות השידור. ההשלכות של המעשה הזה חורגות הרבה מעבר לגבולות הרשות ועובדיה. היום אלה אנחנו, מחר אולי יהיו אלה עובדי המגזר הציבורי, שיחוו את ההסתה ואת הדה־לגיטימציה שעושים להם ולמקום העבודה שלהם.

אני רוצה לברך את אלה שאיפשרו את מעשה הנבלה: השר לשעבר יאיר לפיד, החתום על תעודות הפטירה של רשות השידור ועובדיה. השר גלעד ארדן, שחוקק חוק שיירשם על שמו לדיראון עולם. הכנסת, שבימי מלחמה העבירה חוק לסגירת מקום עבודה. כפרפראזה על דברי לפיד, כשר האוצר, אומר: "אני לא רוצה לפגום בהתלהבות הדמוקרטית של הכנסת, אבל אתם צריכים לדעת שאתם לא שומעים את הצעקות בחוץ. אתם עסוקים בפוליטיקה הקטנונית שלכם". ברכות גם לעו"ד אבי ליכט שסיפק את הסולם לארדן, לוועדת רם לנדס, להנהלות רשות השידור לדורותיהן, לממשלות ישראל, ובמיוחד הקודמת והנוכחית, בראשות אדם שהביא לשיא את המושג התעמרות בעובדים.

מסע ההלוויה יסתיים ב–1 במאי 2017. בחג הפועלים יצטרפו מאות עובדים למעגל האבטלה. ההולכים למות מברכים אתכם.

תמנה עורב, באר שבע

יו"ר ועד העובדים האקדמאים בדירוג מח"ר, רשות השידור

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ