בני, לא על מצחך הודבק אות קין אלא על פרצופה המכוער של הממשלה. אני גאה בכם

יעקב בר-לוי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יעקב בר לוי ובנו נעם, ארכיון
יעקב בר לוי ובנו נעם, ארכיוןצילום: איליה מלניקוב
יעקב בר-לוי

בתגובה על "המדינה לבג"ץ: לא נאפשר לזוגות הומואים ולסביות לאמץ — למען טובת הילדים" מאת לי ירון ("הארץ", 17.7)

גילוי נאות: אני אבא מוצהר לבן הומו מוצהר ודברי מכוונים לא לממשלה, אלא לבני ולחברותיו ולחבריו הרבים בקהילת הלהט"ב. החלטת הממשלה להבדילכם מהכלל ולהפלותכם בגלל שוֹנוּתכם היא החלטה גזענית. ממשלה המקבלת החלטה על רקע מגדרי היא ממשלה רעה, גיבורה על חלשים. אתם שק החבטות שלה וחולשתכם היחסית מאפשרת לה להוכיח את חוזקה המדומה. אתם נרדפים, ומי כמוכם יודע כמה מעיק, לשון המעטה, לחיות בתחושה של ילד בלתי רצוי להוריו ו/או של אזרח מנודה ומופלה בארצו. לא על מצחכם הודבק עתה אות הקין התורן בהחלטה האומללה הזאת, אלא על פרצופה המכוער של הממשלה המנותקת, שיושבת בירושלים.

יעקב בר-לוי במצעד הגאווה בירושלים

לכל אמא ואבא ארגז של מלים מלטפות, כי לא משנה הגיל, ילדים הם תמיד ילדים. בפעם הזאת, והיא לא היחידה, העלבון שוב מחלחל וכה צורב, ונגמרות המלים, כי מה תאמר לילדך השלישי — למה אחותו ואחיו כן, והוא לא. איך להסביר מדוע המוֺלדת מתנכרת ומתנכלת.

אבל, יום יום, שעה שעה, אתם מוכיחים הלכה למעשה, כי אינכם מוותרים על הזכות הטבעית, המוּלדת, לחיי חופש, אהבה ומשפחה למרות הממשלה ולמרות הכנסת. היציאה מהארון היא מהלך הרואי. כמה גבורה צריך לגייס, כדי לצאת נגד התכתיבים והדעות הקדומות של החברה. כמה תעצומות נפש צריך כדי לעמוד בפני אבא ואמא ולומר את שתי המלים: אני הומו, או אני לסבית, או אני בי סקסואל, או אני טרנסג'נדר. אתם מצהירים זאת, כי בחרתם לחיות לא בשקר ולא בסוד אלא להיות חופשיים ולחיות את חייכם כפי שאתם.

אני עומד מולכם נפעם מאומץ לבכם. אתם תמשיכו לחיות את חייכם ולהקים, ככל שתרצו, משפחות חד־מיניות עם הממשלה והכנסת או בלעדיהן — אתם הרי עושים זאת כבר בהצלחה מרובה.

יעקב בר־לוי, מחבר הספר "השמים לא נופלים"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ