היום לפני 56 שנה |

גרייס קלי נישאת לנסיך רנייה ממונאקו

יעל גרינפטר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יעל גרינפטר

ב-23 באפריל 1956 התפרסם ב"הארץ" מכתב למערכת, שהזכיר בשורות ספורות את נישואי כוכבת הקולנוע גרייס קלי לנסיך רנייה ממונאקו, שנערכו ימים ספורים קודם לכן. הכותרת שהתנוססה מעל המכתב קבעה כי "השדכנים גאים על מקצועם". תוכנו היה למעשה קריאת תיגר על היחס המעליב והמשפיל לכאורה לו זוכים העוסקים בשדכנות. "בעוד שבמדינה זו מותקף מקצוענו כמעט בכל יום בצורה גסה וחסרת טעם על ידי עיתונים ושבועונים שונים, קראנו בגאווה ובסיפוק ששמו של מר פראנסיס טאקר, האדם שהציג את גרייס קלי בפני הנסיך רנייה ה-3, הוזכר כאחד האורחים המכובדים במונאקו. נראה לנו שאומות העולם יודעות להעריך היטב את השירות החשוב שאנו מגישים לאנושות". על המכתב היה חתום "איגוד השדכנים המקצועיים בישראל".

היום, בעידן השידוכים הממוחשבים, האנונימיים, שמצולמים מכל זווית אפשרית, אפשר לחייך ולהתגעגע לשנות ה-50. בימים אלו, רק מעטים נדרשים לסיוע מקצועי בתחום מציאת בן או בת זוג. שידוך או לא שידוך, החתונה הנסיכותית, גם אם לא כבשה את הכותרות הראשיות ב"הארץ", עוררה גל דיווחים לפני ואחרי האירוע. בינואר 1956 דיווחו כתבי העיתון על אירוסי הנסיך והכוכבת. "הנסיך יפה התואר והשחקנית נמצאים עתה בארה"ב. הודעת האירוסין התקבלה באנחת רווחה על ידי 22 אלף אזרחי מונאקו, כי אם ימות הנסיך ללא יורש תסופח הנסיכות הקטנה לצרפת, לפי אמנה שנחתמה לפני מלחמת העולם הראשונה. אם יופעל חוזה זה, יהיו תושבי מונאקו חייבים לשלם מסים ולשרת בצבא, דברים שאינם נעשים במונאקו".

ב-18 באפריל 1956 דיווח "הארץ" על ההכנות לאירוע. "לאחר שאירחו 270 מוזמנים לסעודה מפוארת שנמשכה עד אחרי חצות, ערכו בני הזוג חזרה על הטקס הדתי שייערך מחר. על אף הגשם השוטף שירד כמעט כל היום, נהרו אלפים מנקודות שונות של הריביארה למונאקו". את דיווחי החתונה סיכם "הארץ" יום לאחריה, בכתבה רכילותית משהו שלפיה "על אף שהאווירה היתה רוויה שמחה ועליצות, הורגש מתח מסוים בטקס עצמו. גרייס קלי נראתה כאילו כפתה על עצמה שלווה מדומה, ורנייה התנהג כאילו לבש זה עתה מלבוש צמר חדש המגרה את העור".

חתונת גרייס קלי והנסיך רנייה צילום: אי–פי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ