רשות הטבע והגנים: הרעלת תנים עלולה לפגוע בכל חיות הבר בישראל - מדע - הארץ

רשות הטבע והגנים: הרעלת תנים עלולה לפגוע בכל חיות הבר בישראל

לדברי מנכ"ל הרשות, יעיל יותר להמית חיות בר באמצעים אחרים. מנכ"ל משרד החקלאות הנחה השבוע להכין תוכנית מגירה להרעלת חיות כדי להתמודד עם התפרצות מחלת הכלבת בצפון

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

רשות הטבע והגנים מתריעה כי תוכניתם של בכירים במשרד החקלאות להתמודד עם התפרצות מחלת הכלבת בצפון באמצעות הרעלה עשויה לפגוע בכל חיות הבר בישראל. הרשות מתנגדת גם ליוזמה לגדר שמורות טבע, וקוראת להשתמש בשיטות יעילות יותר, ובראשן צמצום כמות הפסולת המשמשת מקור מזון לחיות הבר.

במכתב ששלח מנכ"ל רשות הטבע והגנים שאול גולדשטיין לשר החקלאות ופיתוח הכפר אורי אריאל, הסביר כי הרעלה מבוקרת מחייבת קרבה רבה לבעל החיים שאותו רוצים להמית. הוא ציין כי אם כבר מתקרבים בדרגה כזו לחיה יעיל יותר להמיתה באמצעים אחרים, ולא בהרעלה הגורמת סבל קשה לבעל החיים המומת. לדבריו, מכיוון שלעתים יש קושי רב להתקרב לבעלי חיים הרי שההרעלה לא תהיה מבוקרת, והדבר יגרום הרעלה משנית של חיות בר — שיאכלו את פגרי בעלי החיים המורעלים או את הפיתיונות המורעלים. "אנחנו עדיין מתמודדים עם התמותה העצומה של חיות בר כתוצאה מהרעלה רחבה שנעשתה כאן בשנות ה–50 וה–60 של המאה הקודמת", כתב גולדשטיין.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ