פלורידה: נחש פיתון בלע איילה בשלמותה

הנחש, באורך 4 מטר וחצי, נמצא כשאיילה במשקל 37 ק"ג נמצאת בבטנו. הוא נורה במקום על ידי אנשי שמורת טבע, והצטרף לרשימה המפוקפקת של נחשי פיתון מהמדינה הדרומית שבלעו בעלי חיים

הארץ
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
הארץ

אין ארוחה שהיא גדולה מדי בעבור נחש פיתון מפלורידה שבלע בשבוע שעבר איילה שלמה. עובדי רשות הטבע בפארק לאומי בדרום המדינה הם אלה שאיתרו את הנחש וירו בו. הם הסבירו כי הרגו את הנחש כדי לעצור את התפשטות הנחשים המסוכנים בסביבה.

לאחר שניתחו את גופו מצאו עובדי רשות הטבע את האיילה בשלמותה בתוך בטנו כפי שניתן לראות בתמונה. הנחש, באורך 4 וחצי מטר, נחשב לאחד הגדולים שנמצאו אי פעם בפלורידה. משקלה של האיילה שנבלעה מגיע לכ-37 ק"ג. לאחר שבלע אותה, בטנו של הנחש התרחבה להיקף של יותר ממטר.

למרות שאין זה נדיר שנחש מסוג פיתון אוכל איילה, זו הפעם הראשונה שבה התגלתה האיילה בשלמותה בקיבתו של הזוחל. "זה מקרה קיצוני באופן ברור", אמר סקיפ סנאו, ביולוג ומומחה נחשים שטיפל בפיתון, "זה מוכיח שהם יכולים לאכול דברים עצומים".

הנחש והצביה בבטנוצילום: אי–פי

זו אינה הפעם הראשונה שנחש פיתון מפלורידה בולע בעל חיים אחר בשלמותו ומזעזע את עולם החי. ב-2005 בלע הזוחל תנין באורך של יותר ממטר וחצי. בניגוד לפעם הזו, שבה נתפס הזוחל בחיים כשהאיילה בתוכו, אז גזר הנחש את גורלו כשהתפוצץ לאחר אכילת התנין. להגנתו יאמר שהוא היה קטן יותר מזה שעלה לכותרות כעת, 3.9 מטרים בלבד.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ