חשש: תעלת הימים תהפוך את ים המלח ללבן

החוקרים טוענים כי כמות המים הנדרשת להעלאת מפלסו של הים תביא להיווצרות שכבות גבס ואצות וגם להגברת תופעת הבולענים

צפריר רינת
צפריר רינת
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
צפריר רינת
צפריר רינת

מחקר חדש שהוזמן על ידי הבנק העולמי, טוען כי אם תיכרה תעלת הימים שתחבר בין ים סוף לים המלח, קיימת אפשרות שהדבר יביא להלבנתו בשל התפתחות שכבות גבס ואף ייתכן שיתפתחו בו אצות. בנוסף לכך סוברים החוקרים כי התעלה רק תגביר את תופעת הבולענים. המחקר, שבוצע במסגרת בדיקת התכנות של פרויקט התעלה שעורך הבנק, מציע להתקדם בשלבים לפני מימוש מלא של התוכנית ומעריך שביצוע פרויקט ניסיוני שבו יוזרמו כמויות מים קטנות יותר, יוכל לפתור חלק מהאי ודאויות הקיימות לגבי השלכות התעלה הגדולה.

החוקרים מהמכון הגיאולוגי וחברת תה"ל, שבדקו את ההשלכות האפשריות של התעלה על הים, קבעו שהזרמת מי מפרץ אילת בכמות של 400 מליון מטרים מעוקבים לא תחולל שינויים משמעותיים, אבל ציינו שהיא גם לא תצליח להביא לייצוב המפלס אלא רק להאט את קצב ירידתו. כדי לייצב את המפלס יש צורך בכמות של לפחות 700 מליון מטרים מעוקבים בשנה.

בולענים בים המלח, ארכיוןצילום: גיל כהן מגן

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

הזרמת מים בכמות של מילארד מטרים מעוקבים או מיליארד וחצי תצליח לעצור את ירידת המפלס ואף להעלות אותו בהדרגה, אולם היא עשויה לחולל שינויים משמעותיים בים המלח. בין השאר עלולות להתפתח בו כמה שכבות שונות של מים מבחינת הרכבם הכימי ודבר זה עשוי לגרום בין השאר להתפתחות כמויות גדולות של גבס שיהפכו את הים לגוף מים בגוון לבן. כמו כן לא ניתן לשלול את האפשרות שיהיו גם תופעות של התפתחות אצות. 

באשר לבולענים מעריך המחקר שתעלת הימים עשויה דווקא להחריף את התופעה. הסיבה לכך היא שבמהלך היווצרות שכבות שונות בים, השכבה העליונה תהיה מתוקה יותר והיא תמיס גושי מלח תת קרקעיים בקו החוף, מה שגורם להתמוטטות הקרקע ולהיווצרות הבולענים.

המטרות העיקריות של פרויקט תעלת הימים הן לספק מי שתייה לירדן באמצעות התפלת מי מפרץ אילת, וניצול את התמלחות וגם מים נוספים מהמפרץ לצורך הזרמה לים המלח ולייצוב מפלסו שיורד בקצב של 1.15 מטרים מדי שנה. ירידה זו גורמת לתופעות חמורות כמו היווצרות בולענים המסכנים את תשתיות האזור ומונעים גישה לשטחים נרחבים בסמוך לים. 

תגיות:

תגובות