תקציב סוכנות החלל הישראלית יגדל ב-165 מיליון שקלים

אסף שטול-טראורינג
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
אסף שטול-טראורינג

לאחר שנים רבות שבהן תקציב סוכנות החלל הישראלית עמד על מיליונים בודדים, סיכמו שר האוצר יובל שטייניץ ושר המדע והטכנולוגיה דניאל הרשקוביץ על תוספת תקציבית של 165 מיליון שקלים בתחום החלל האזרחי בשנתיים הקרובות. בכוונת הסוכנות להגדיל את היקף הפעילות של התעשייה האזרחית בשוק העולמי, ששוויו 250 מיליארד דולרים, לכדי נתח של חמישה מיליארד דולרים. ממשרד המדע והטכנולוגיה נמסר שהשקעה תיועד למחקר ולפיתוח של טכנולוגיות שבהן קיים לישראל יתרון יחסי, כמו למשל מזעור לוויינים, וכי תינתן תמיכה במחקר ופיתוח של חברות בינוניות וקטנות.

סוכנות החלל ומשרד המדע ביקשו תחילה מהממשלה השקעה שנתית של 300 מיליון שקלים במשך חמש שנים, אך הסכום ירד בעקבות המשא ומתן. "ההשקעה שעליה הוחלט היא רק שלב ראשון בתוכנית החלל הישראלית שמקדם משרד המדע והטכנולוגיה", אמר מנכ"ל המשרד מנחם גרינבלום, "ב-2013 תישקל הגדלה נוספת של התקציב".

בסוכנות החלל הציגו גם מנהל חדש לסוכנות - מנחם קדרון - שצפוי להחליף את הד"ר צבי קפלן שכיהן בתפקיד שבע שנים ופרש לגמלאות. קדרון כיהן כסמנכ"ל בכיר וראש חטיבה ברפא"ל, ובשנתיים האחרונות שימש ראש מנהלת מערכת החלל בחברה.

דניאל הרשקוביץ
דניאל הרשקוביץ

תגיות:

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ