בפעם השנייה בתוך שבועיים

הושגה שליטה על השריפה סמוך לעין חמד

38 צוותי הכיבוי שפעלו במקום הצליחו להשיג שליטה על הלהבות. מאמצי הכיבוי צפויים להימשך מספר שעות נוספות. התושבים התלוננו על מהירות התגובה

עוז רוזנברג
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
עוז רוזנברג

צוותי הכיבוי הצליחו להשתלט על השריפה שפרצה אחר הצהריים (ראשון) ביער בין היישוב עין חמד ועין נקובה, סמוך לבית שמש. ארבעה מתושבי עין חמד נפגעו קל משאיפת עשן ופונו לבתי חולים. כבאי נוסף נפצע קל כאשר נפל מסולם. שתי שורות הבתים הראשונות ביישוב פונו מתושבים. ונשקלה אפשרות לפנות אף את תושבי רחוב המשלט במבשרת ציון, אליה מתקרבת הדליקה. הכניסה ליישוב עין חמד נסגרה לתנועה.

38 צוותי כיבוי מירושלים ומבית שמש עדיין פועלים במקום והם נעזרים בחמישה מטוסי כיבוי, כדי לכבות את הלהבות. משטרת ישראל סגרה את החפ"ק שהקימה במיוחד לניהול האירוע. על פי הערכה ראשונית, עשרות דונמים של יער נשרפו עד כה. מד"א ירושלים חזר לכוננות רגילה, לאחר שהעלה את הכוננות שלו לדרגה ב', אחת לפני הגבוהה ביותר.

5 מתוך 5 |
השריפה בעין חמד, היוםצילום: יהונתן ליס
1 מתוך 5 |
מטוסי הכיבוי מעל עין חמדצילום: שירן גרנות
2 מתוך 5 |
כוחות הכיבוי נאבקים בשריפה בעין חמדצילום: שירן גרנות

נציב שירותי הכבאות, רב טפסר שחר אילון, אמר כי "השריפה תחת שליטה אך ייקחו כמה שעות כדי לסיים את האירוע". לגבי טענות התושבים כי צוותי הכיבוי הגיעו באיחור רב אמר: "אני מעריך את עבודת הכבאים, הם הצילו פה שכונה שלמה. הטענות הזויות".

לפני כשבועיים פרצו שתי שריפות גדולות בכניסה לירושלים, אחת מהן סמוך לסיבוב מוצא שליד מבשרת ציון, והשנייה בקיבוץ מעלה החמישה. 48 צוותי כיבוי הוזנקו לאזור תוך שהם נעזרים בצוותי קק"ל ושישה מטוסים קלים. ארבעה בני אדם נפגעו קל משאיפת עשן וכביש תל אביב-ירושלים נסגר לתנועה בשני הכיוונים בגלל עשן כבד. כעבור יותר משעתיים, הודיעה המשטרה כי הושגה שליטה על שני מוקדי האש. כ-300 דונם של חורש נשרפו ונזקים כבדים נגרמו לחי ולצומח באזור עמק מוצא ובפארק עמק הארזים.

בשבוע שעבר שני צעירים פלסטינים הודו כי גרמו לשריפה. ביום שני שעבר הותר לפרסום כי בחקירתם הודו השניים – מעאד טאה כבן 18 וא' בן 16 – בהשלכת בקבוק תבערה אל עבר שיחים שבקיבוץ מעלה החמישה וטאה אף שחזר את המעשה. במשטרה אומרים כי הרקע למעשה הוא לאומני. בשבוע שעבר נעצרו השניים, תושבי הכפר קטאנה הנמצא מעבר לגדר ההפרדה בסמוך לקיבוץ.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ