ההמבורגר המהונדס הראשון הגיע לצלחת

ההמבורגר, שהורכב מעשרות אלפי רצועות חלבון שגודלו בצלחות פטרי, טוגן במחבת עם שמן ומעט חמאה: "הטעם דומה לבשר, אבל חסר שומן"

מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
הארץ

ד"ר מארק פוסט צלה היום (שני) את המבורגר הבקר המהונדס הראשון - וקבע נקודת ציון היסטורית הן במדע והן בתחום הקולינריה. הכנת ההמבורגר עלתה 250,000 ליש"ט ודרשה שנים של מחקר קפדני לגידול בשר באופן מלאכותי במעבדות אוניברסיטת מאסטריכט שבהולנד.

ההמבורגר טוגן במחבת בשמן חמניות ובמעט חמאה, ופרט לפוסט טעמו אותו גם האני ריצלר, מהנדסת מזון, וג'וש שונוולד, מחבר הספר "The Taste of Tomorrow". ריצלר סיפרה כי טעם ההמבורגר היה "דומה לטעמו של בשר", אך ציינה שציפתה כי מרקמו יהיה רך יותר וכי יהיו בו יותר נוזלים. שונוולד ציין כי היה חסר שומן בקציצה לטעמו, אך הרגיש כי נגס בהמבורגר רגיל.

אחרי שטעם את יצירתו לראשונה, אמר פוסט כי זו התחלה טובה. "זו הוכחה שאנחנו יכולים לעשות את זה, ולספק בסיס לעתיד. אני מרוצה מאוד מכך". פוסט הסביר שהוא לא מודאג מהטעם של המוצר, וכי הוא מעריך כי בתוך כמה חודשים יהיה אפשר להוסיף לו שומן. צפו בטעימה הראשונה של ההמבורגר הסינתטי:

המיליארדר סרגיי ברין, אחד ממייסדי גוגל, הוא האיש שמימן את ייצור ההמבורגר הסינתטי. ברין תרם את הסכום שאפשר למדענים לגדל במעבדה בשר בכמות מספקת. ברין הוא אחד האנשים העשירים ביותר בעולם, וגם בעבר מימן פרויקטים שנראו שייכים לסרטי מדע בדיוני יותר מאשר למציאות.

ברין ושותפו בגוגל לארי פייג' הצטרפו לבמאי הקולנוע ג’יימס קמרון ואחרים בשאיפתם לחקור את האפשרות לכרות מחצבים באסטרואידים, וברין הוא אחד המשקיעים בחברת “ספייס אדוונצ’רס” (Space Adventures), המתכננת טיסות בחלל לאנשים פרטיים ומוכרת נסיעות לירח בסכום של 100 מיליון דולר. גוגל גם מפתחת מכוניות ללא נהגים, והאגף הפילנתרופי שלה google.org משקיע בפרויקטים של אנרגיה ירוקה.

"כרגע זאת הוכחת קונספט. אני בטוח שמפה נוכל להתקדם בצעדי ענק", אמר ברין בסרט שצולם לציון אירוע הטעימה בלונדון. הוא השתכנע בצורך להשקיע בטכנולוגיה בשל דאגתו לרווחת בעלי החיים. לדבריו, אנשים מדמיינים "חוות מרווחות וללא רבב" שבהן רק מעט בעלי חיים. “אבל היחס לפרות האלה הוא משהו שלא נוח לי איתו".

פוסט צולה את ההמבורגרצילום: רויטרס

ההמבורגר הורכב בסוף השבוע מעשרות אלפי רצועות חלבון שגודלו בצלחות פטרי מתאי גזע של בקר. הרצועות הוצאו מההקפאה העמוקה שבה הן היו וחוברו לצורך ציון אבן דרך מדעית - ניתן לגדל בשר כאלטרנטיבה לבשר מן החי. המשך ההתקדמות המדעית בתחום הזה עשויה לספק דרך חשובה להתמודדות עם גידול האוכלוסין בלי לפגוע בבעלי החיים ובחקלאות.

הצורך להתמודד עם הרעב האנושי לבשר גורם לכך שכ-30% מאדמת כדור הארץ משמשת למרעה. רק 4% מהאדמה משמשת להאכלת בני אדם באופן ישיר (שטחים חקלאיים). מספר ראשי הצאן והבקר בעולמנו כמעט כפול ממספר בני האדם, והם אחראים לפליטת 5% מהפחמן הדו-חמצני ו-40% מהמתאן לאטמוספירה.

עד 2060 תגדל אוכלוסיית כדור הארץ לכ-9.5 מיליארד בני אדם. כפועל יוצא מכך תוכפל, על פי ההערכות, הדרישה לבשר בעיקר במדינות מתפתחות. אם בהתאם לכך יוכפלו תוצריה של תעשיית הבשר - יגדל מאוד חלקם של ראשי הבקר והצאן בפליטת גזי החממה וישתווה לזו של כל המכוניות, המשאיות והמטוסים.

אנתרופולוגים סבורים כי התפתחות האדם הקדמון ולמידתו לבשל בשר הוא אחת הסיבות לכך שהמוח האנושי גדל לממדיו הנוכחיים. בשר הוא מקור תזונתי עשיר, והוא שאפשר לאדם לגבור על יריביו הקדמוניים בתהליך אבולוציוני. מן העבר השני של המתרס, הוא הפך את האדם מחיה הניזוינה מצמחים לאוכלת-כל.

"כבר היום בשר הוא דבר יקר, והתהליך הזה צפוי רק להימשך", אומר מבקר האוכל ג'יי ריינר, "זה עניין של זמן עד שחלקים מסוימים באוכלוסיה יאמצו חלופות והמזון המהונדס הוא אחת מהן". לעומתו, סטיב קוניסבי, דור תשיעי למגדלי בקר בעיירה לדרהד שבבריטניה, סבור שהלקוחות לא ישושו לרכוש מזון מהונדס. "אני לא רואה מצב שבו הלקוחות האמידים יקנו את זה. אולי הם יעשו זאת מטעמי אצילות. אני לא חושב שבעשור הקרוב רכישת סוג כזה של בשר יהפוך למיינסטרים".

צפו בכתבת רשת EuroNews על מחקרו של ד"ר פוסט.

עם זאת, קוניסבי מסכים כי לאור הדרישה ההולכת וגוברת לבשר, ייתכן שבשר שגדל במעבדה הוא "הפיתרון הראוי ביותר" לצלחת. למזון מהונדס יש את הפוטנציאל להפחית את הסבל שנגרם לבעלי החיים וארגוןPeople for the Ethical Treatment for  Animals אף הציב פרס של מיליון דולר לחוקר הראשון שייצר בשר עוף באופן מלאכותי.

ההמבורגר ד"ר פוסט עוד צפוי למשוכות רבות בדרכו אל השוק, ובראשן האתגר שבהפיכת התהליך לכזה המאפשר התפתחות תעשייה. הנדוס ההמבורגר מתאי גזע איננה טכנולוגיה זולה ומומנה על ידי תורם אלמוני הצפוי להיחשף אף הוא ביום שני. משוכה אחרת הן רשויות הבריאות שיידרשו לקבוע כי מדובר במזון בטוח למאכל, אך עד אז עדיין רחוקה הדרך.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ