נחל אל על ברמת הגולן נסגר למטיילים בעקבות זיהום - מדע - הארץ

נחל אל על ברמת הגולן נסגר למטיילים בעקבות זיהום

הנחל נסגר בהנחיית משרד הבריאות לאחר דגימת חיידקי קולי לא תקינה, ולא נמצאו בו חיידקי עכברת. אתמול נפתח למטיילים נחל הזוויתן לאחר שבועיים שבהם היה סגור בעקבות התפרצות המחלה

צפריר רינת
עידו אפרתי
נעה שפיגל
מטיילים בנחל אל על, במארס השנה
צפריר רינת
עידו אפרתי
נעה שפיגל

רשות הטבע והגנים הודיעה היום (שני) על סגירת נחל אל על ברמת הגולן בעקבות זיהום חיידקי קולי צואתי. הנחל נסגר למטיילים בהנחיית משרד הבריאות, לאחר שנמצא בו ריכוז גבוה של החיידקים בשלוש דגימות. במשרד הבהירו שלא נמצאו חיידקי עכברת במי הנחל.

אתמול לאחר שבועיים שהיה סגור, לאחר שהבדיקות שנערכו בו מחשש לעכברת היו תקינות. בשל חשש לזיהום עדיין לא נפתחו, בהם הירדן (באזור פארק הירדן), שפך נחל דליות, ג'ילבון, זאכי, יהודיה ומשושים. המשנה למנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' איתמר גרוטו,  כי למשרד הבריאות דווחו 381 מקרים עם חשש לעכברת, וכי פחות מ-10% מתוכם התבררו כנשאי המחלה.

עכברת נגרמת מהפרשת החיידק דרך דרכי השתן של בעלי חיים, בעיקר עכברים וחולדות - ומועברת לבני אדם דרך בעלי חיים אחרים כמו כלבים ופרות באמצעות הפרשות למקורות מים. הדלקת מתפתחת בכליה של החיה הנגועה, והחיה עצמה רק נושאת את המחלה. אדם או חיה הנחשפים למקורות מים הנגועים בהפרשות, עלולים להידבק במחלה דרך מגע עם פצעים חשופים, שטיפת עיניים, או בליעת המים. 

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ