לוגו אי-פי
אי-פי
ינשוף ממין "כוס המחילות" סמוך לימת סלטון בדרום קליפורניה. מדענים שוקלים להחזיר לשמורה מינים עוזבים
ינשוף ממין "כוס המחילות" סמוך לימת סלטון בדרום קליפורניה. מדענים שוקלים להחזיר לשמורה מינים עוזביםצילום: Douglas Barnum / U. S. Geologica
לוגו אי-פי
אי-פי

חוקרים גילו כי קבוצה של ינשופים נדירים מצאה אזור שמור לשגשג בו בסמוך לשדה התעופה הבינלאומי בלוס אנג'לס שבקליפורניה, כך דיווח כלי תקשורת מקומי. לפי העיתון לוס אנג'לס טיימס, עשרת הפרטים של כוס המחילות שנצפו בשמורת הדיונות הם המספר הגבוה ביותר שנראה באזור בארבעים השנים האחרונות.

"זה מאוד מרגש - שוק אמיתי", אמר הביולוג פיט בלום, מומחה לעופות שסייע לחקר הטבע באזור. מדענים מעריכים כי החזרה של הינשופים הנודדים לאזור היא הודות לפעולות השימור בשמורה, שגודלה מעט יותר מקילומטר רבוע. שכונות המגורים שהיו באזור בעבר נעלמו בעוד שדה התעופה התרחב, והחול והצמחייה תבעו את אזורי המגורים לעצמם פעם נוספת.

ינשופי "כוס המחילות". ההערכות הן שהפרטים הצעירים יתאקלמו בשמורה
ינשופי "כוס המחילות". ההערכות הן שהפרטים הצעירים יתאקלמו בשמורהצילום: מתוך חשבון הפליקר

"עבור ביולוגים, שמורת הטבע הפכה לנקודה אקולוגית חמה שדחוקה בין חוף פופולרי לשדה התעופה המדורג שלישי בארה"ב ברמת העומס שלו", אומר רוברט פישר, ביולוג בסוכנות הסקר הגאולוגי של ארה"ב. "אנחנו מתכוונים שהמצב יישאר כך", הוסיף.

המגוון הביולוגי שבאזור, שהגישה אליו אסור לציבור, עומד בניגוד מפתיע לקושי שמולו עומדים ביולוגים שפועלים על מנת לאפשר הישרדות של מינים נדירים באזורים עירוניים. הביולוגים מעריכים שיש סיכוי שהינשופים הצעירים שמבין הפרטים שתועדו יהפכו לדיירי קבע בשמורה.

שמורת הטבע היא ביתם של 900 מינים של צמחים ובעלי חיים, כולל אלפים פרטים של פרפרי אל-סגונדו כחולים, הנמצאים בסכנת הכחדה. בעקבות חזרתם של מינים נוספים לאזור, מדענים ברשויות פדרליות שוקלים להחזיר לאזור חיות ששכנו בו לפני כמאה שנה אך נעלמו מאז. אחד מהמועמדים הוא עכבר הכיס הפסיפי, שנמצא בסכנת הכחדה חמורה שנצפה לאחרונה רק במטווח בבסיס מארינס שנמצא כ-185 קילומטרים מדרום לשמורה.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ