בוריס גלפנד לא ישתתף באולימפיאדת השחמט בשל סכסוך עם האיגוד הישראלי

הסכסוך בין שחקני הנבחרת הישראלית לאיגוד התגלע סביב תנאי ההשתתפות באירוע, שיתקיים בבאקו בספטמבר. מאמן הנבחרת התפטר, וייתכן שגם שחקן שהסכים להשתתף באולימפיאדה יפרוש

ישראל שרנצל
ישראל שרנצל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ישראל שרנצל
ישראל שרנצל

בימים אלה הגיע לשיאו המשבר החמור שהתפתח בחודשים האחרונים בין כמה מבכירי שחקני השחמט בישראל לבין הנהלת איגוד השחמט הישראלי. הסכסוך התגלע סביב משא ומתן לגבי תנאי השתתפות השחקנים באולימפיאדת השחמט שתתקיים בספטמבר בבאקו שבאזרבייג'אן.

מאמן הנבחרת אלכס כספי המליץ על הרכב שאמור היה לכלול חמישה שחקנים ישראלים, אחד מהם ממלא מקום. הפן הכספי הוסדר עם כולם, למעט אמיל סוטובסקי (הנושא גם בתפקיד ראש ארגון השחקנים המקצוענים בעולם). בוריס גלפנד עמד על כך שכל השחקנים שבחר המאמן יקחו חלק בהרכב. על רקע זה הוא התראיין והאשים את האיגוד בחוסר מקצועיות ואף רמז כי הוא נוקט בהעדפת מקורבים. יו"ר האיגוד דניאל פורת (לשעבר סמנכ"ל מכתשים אגן) תבע התנצלות על האשמות אלו. הצדדים לא הגיעו לנוסח מוסכם (למרות ניסיונות תיווך של ישראל גלפר, סגן נשיא ארגון השחמט העולמי) וכך גלפנד מצא את עצמו בחוץ. המאמן התפטר אף הוא נוכח הסכסוך. תיתכן גם פרישת שחקן נוסף מאלו שכבר הסכימו להשתתף באולימפיאדה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ