איך עובדת מכבי תל אביב, ומי יגיד לאבי נמני להפסיק לדבר שטויות

כבר ברור לכולם מי אשם בקבלת ההחלטות השערורייתית במכבי ת"א. השאלה היא מדוע אף אחד לא מספר לנמני שהוא עושה שטויות

אלעד ליפשיץ, רחבת העונשין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלעד ליפשיץ, רחבת העונשין

בואו ננסה להבין - איך זה בעצם עובד במכבי תל אביב? איך, למשל, מוצא את עצמו אלירן עטר, השחקן הכי טוב של מכבי העונה, מחוץ להרכב מול חיפה? ובכן, עקרונית כולנו יודעים על מי להצביע - על מיסטר קבלת החלטות ולקיחת אחריות, זה ברור. הוא עושה את השיקולים שלו, מריץ מחשבות, מנתח מה שמנתח, מסיק מה שמסיק, עד שלבסוף הוא מודיע הלאה מה החליט. ואפילו אם יחליט החלטות אידיוטיות, אפילו אם למשל יחליט שנגד חיפה השחקן הכי טוב יישאר על הספסל - עדיין, זה מה שיהיה. הוא מחליט. וזהו, עד כאן הקטע הפשוט והבנאלי של התהליכים במכבי, הקטע של אבי נמני. אלא שמכאן ההרפתקה רק מתחילה.

מה קורה כשיוסי מזרחי שומע לראשונה על ההחלטה? בואו נניח שהוא משוחח עם נמני באחד האימונים, שניהם ככה מתלחששים בזמן שהשחקנים מתחממים. מזרחי מסובב על האצבע את השרוך של המשרוקית, ידו השנייה טמונה בכיס, ופתאום נמני אומר לו שבחיפה הקבוצה תעלה ללא עטר. כן, פשוט ככה - ללא השחקן הטוב ביותר העונה, עטר.

פששש, זה די קטע. מה עושה מזרחי באותו רגע? מתווכח? מתפוצץ מצחוק? מתפטר? ובכן, לא, לא ולא. מזרחי מקמט מצח, מותח סנטר, מנסה לרחרח אם יש על מה לדבר, מבין שאין על מה לדבר, ואז הוא שותק. הוא מקשיב לנמני, הוא מבין שייגרם נזק, הוא קולט שמתקבלות פה החלטות הפוכות. ועדיין, הוא שותק. בשפה פשוטה - מזרחי נותן לנמני להמשיך לדבר שטויות.

הלאה. ההרפתקה במכבי ממשיכה. אחרי מזרחי, ישנם השחקנים. נמני החליט, ומזרחי שותק, הוא רק מסובב את השרוך של המשרוקית - עכשיו תור השחקנים. הם יושבים בתדרוך לקראת המשחק, שומעים שהשחקן הכי טוב העונה לא יפתח. חבר'ה, אלירן בחוץ. כולם מופתעים, לכולם זה נשמע קשקוש. אלא שלא מתפקידם להתווכח, ברור. בשפה פשוטה - הם לא אשמים שנמני מדבר שטויות.

וזהו בעצם כל הסיפור. לא ההחלטה על עטר היתה הבעיה של מכבי אתמול. העניין הרבה יותר פשוט: סגל שלם של שחקנים פלוס יוסי מזרחי אחד - כולם מתפתלים במבוכה ושומעים את אבי נמני רק ממשיך לדבר שטויות. פלא שחוטפים שלישייה בראש?

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ