מיטש גולדהאר פיטר את אבי נמני ממכבי תל אביב; יוסי מזרחי יעזוב גם הוא

הסמל הגדול של הצהובים פוטר בשיחת טלפון ע"י הבעלים מיטש גולדהאר. ההנהלה הגיע להסכם פרידה גם עם יוסי מזרחי

הארץ
שירות "ספורט "
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הארץ
שירות "ספורט "

אבי נמני, המנג'ר והסמל הגדול של מכבי תל אביב, פוטר היום (שלישי) מתפקידו לאחר תבוסת קבוצתו אמש במשחקה מול מכבי חיפה. בהודעה רשמית שפירסם המועדון, נאמר כי "מכבי תל אביב מודיעה על ההחלטה לסיים את דרכו של אבי נמני בתפקיד המנג'ר לאור תחושת בעלי הקבוצה כי הישגיה אינם תואמים את היעדים והמטרות הברורות שהוצבו בתחילת השנה".

כמה שעות לאחר ההודעה הדרמטית נודע כי יוסי מזרחי, שמונה בתחילת העונה למאמן, ביקש לעזוב בעקבות נמני. לאחר פגישה עם ההנהלה הגיעו הצדדים להסכמה על הפסקת עבודתו. עוזר המאמן איציק עובדיה ישמש כמאמן בפועל עד להחתמת מאמן בכיר.

מיטש גולדהאר, בעלי הקבוצה שהשיגה העונה נקודה אחת בלבד מתוך 18 אפשריות מול הקבוצות הגדולות, הוסיף בהודעה שפירסם באתר הרשמי של הקבוצה כי הוא "מודאג מחוסר היכולת של הקבוצה להשיג תוצאות משביעות רצון. מעבר לתוצאות, הדרך בה תיפקדה הקבוצה היא שהובילה אותי לקבלת החלטה זו".

לפי הערכות, גולדהאר, העושה כעת את דרכו ארצה, צפוי למנות בזמן הקרוב מאמן חדש לקבוצה, צעד שיביא לסיום דרכו של המאמן הנוכחי יוסי מזרחי. השם העיקרי המוזכר בהקשר זה הוא רוני לוי, שזכה בשלוש אליפויות עם מכבי חיפה.

אבי נמני. פוטר בשיחת טלפון. תצלום: שרון בוקוב

לדברי גולדהאר, "לאחר השקעה כספית נכבדה בשחקנים איכותיים, ברור שבנקודת זמן זו אין אנו מממשים את הפוטנציאל שלנו. המטרה שלנו היא להתמודד על תואר האליפות. תצוגות ויכולות כפי שהפגנו עד כה, מוכיחות שאנו לא עומדים במטרות".

הבעלים, שביצע צעד שרבים חשבו שלא ייעשה לעולם לאהובם של האוהדים, ביקש "להודות לאבי נמני על תרומתו ומסירותו למועדון מכבי ת"א. למדתי להכיר את אבי ולהוקיר את יכולותיו כאישיות כדורגל אינטיליגנטית ומסורה למועדון. אני מעריך ואוהב את אבי כאדם ומאחל לו הצלחה בכל דרך שיבחר".

בניגוד לארועי עבר בהם הורחק נמני מהקבוצה, כשהדוגמא הבולטת לכך היא עזיבתו הכפויה ב-2003, אוהדי הקבוצה לא צפויים לנקוט בפעולות מחאה חריפות. באחרונה - ובאופן שלא זכור במועדון - אף השמיעו חלק מהאוהדים קריאות נאצה נגד המנג'ר.

מיטש גולהאר. זרק את הסמל מהקבוצה, בפעם השנייה. תצלום: שרון בוקוב

עבר מפואר, הווה עגום

לא בכדי נחשב נמני לאחד השחקנים והסמלים הגדולים ביותר שלבשו את המדים הצהובים. את משחקו הראשון בקבוצה הבוגרת הוא ערך בשנת 1989 ועד לפרישתו ממשחק פעיל ב-2007 רשם 207 הופעות במדי הקבוצה והיה שותף לזכייה בארבעה תארי אליפות.

את קריירת האימון שלו החל נמני ב-2008 כשהחליף בתפקיד המאמן את רן בן שמעון, בעקבות פתיחת עונה גרועה של הקבוצה. גם בעונה העוקבת המשיך נמני לאמן את הקבוצה עד שבתחילת 2010 עבר לתפקיד המנג'ר, כשיוסי מזרחי מונה למאמן.

לאורך עונותיו כסמכות מקצועית בקבוצה, לא הצליחה מכבי תל אביב להגיע להישגים משמעותיים כלשהם, והביקורת על תפקודו החלה לגבור, גם מצד האוהדים, שתמכו בו בעבר באופן כמעט עיוור.

בעונה הנוכחית, השקיע הבעלים מיטש גולהאר סכומים גבוהים במיוחד ברכישת שחקנים והמטרה המוצהרת של הקבוצה היתה זכייה בתואר האליפות. בפועל, החלטות תמוהות של הצוות המקצועי וכשלונות במגרש - במיוחד מול קבוצות הצמרת - הביאו לביקורת חסרת תקדים על נמני מצד קהל האוהדים והתקשורת.

ולמרות הכל, בשל מעמדו המיוחד וחסר התקדים בספורט הישראלי, מעטים האמינו כי הבעלים יעז לפטר את מספר שמונה האגדי. היום הוא הוכיח כי גם לסבלנותו יש גבול.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ