אם אוהדי הפועל צוהלים, כנראה שהפיטורים של אבי נמני ממכבי ת"א היו מתבקשים

הרוב הדומם של אוהדי מכבי ת"א יודע כי גולדהאר עשה מעשה אמיץ מחד ומתבקש מאידך כי "אין שחקן שגדול יותר מהקבוצה"

עוזי דן
עוזי דן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עוזי דן
עוזי דן

1. "אין שחקן שגדול יותר מהקבוצה" גורסת הקלישאה, אבל גם אין משפט נכון מזה בענפי ספורט קבוצתיים בכלל ובכדורגל בפרט. אבי נמני, ואל תטעו בו, שאוהב את מכבי תל אביב אהבת נפש וקשור למועדון בכל נימי נפשו, שכח את הבסיס הזה; השחקן הגדול אבי נמני שכח שכעת, כשהוא המנג'ר, האחריות היא עליו ואי אפשר לגלגל אותה הלאה; המאמן אבי נמני לא הפנים שכאשר מקבלים 100 מיליון שקל לרכש צריך להביא גם תוצאות.

העובדה שהרשתות החברתיות, הפורומים, האתרים והטוקבקים המו בשעות אחר הצהריים מתגובות שחלקן הגדול אוהד את המהלך של מיטש גולדהאר, מבהירות איפה נמצא הרוב המשמעותי של אוהדי מכבי תל אביב. הרוב השקט הזה יודע שאבי נמני השחקן לא נתן כשהגיע לסוף הקריירה לגדל לו יורש; הרוב הדומם יודע שאבי נמני המנג'ר שיתק את מכבי תל אביב; הרוב הלא מתלהם הזה יודע שגולדהאר עשה צעד אמיץ מאוד מחד ומתבקש מאוד מאידך.

אוהדי מכבי ת"א, כשנמני עוד היה מעל לקבוצה. תצלום: ספי מגריזו

אבל הרוב הברור הזה הם גם בייחוד אוהדי כורסה, לא קונים מנויים, ממעטים לבוא למשחקים, בטח שלא נוכחים באימונים. השאלה האמיתית היא מה היחס לצעד של גולדהאר בקרב הגרעין הקשה - ושם יש גם אנשים שאהבתם לנמני הופכת אותו כפי שצוטט אחד מהם בקריית שלום ("נמני יותר חשוב מהקבוצה") למי ששכחו את הכלל הבסיסי - קודם כל המועדון.

אם הם יחליטו למחות, למרוד, לעשות בלגן, כפי שאירע כשנמני סולק ממכבי ב-2003, הרי צפויה לקבוצה תקופה קשה לפני שתשתקם. בכל אופן, ההרגשה היא שגם חלק לא מבוטל מאוהדיו של נמני מבין - גם אם נעלב מהצעד עד עמקי נשמתו - שנמני, בהחלט סמל ואייקון, פשוט לא מתאים.

לא כל כך משנה מי יאמן את מכבי כרגע - חבל שלא יוסי מזרחי, איש כדורגל מצויין אבל גם כזה שעוזב בגלל נאמנות לנמני. הקבוצה הכי גדולה בארץ תתחיל עכשיו תהליך שיכול להחזיר אותה למה שהיתה פעם. להחזיר את הרוח, להחזיר את האוהדים, להחזיר את המותג. אחר כך יבואו גם התארים.

מכבי תקווה שהגרעין הקשה לא יחליט למרוד. תצלום: אוריאל סיני

2. העובדה שאוהדי הפועל תל אביב ביכו את לכתו של אבי נמני אומרת הרבה. בכדורגל - זה נכון בכל העולם וזה נכון מאוד גם בתל אביב - השנאות מגדירות גבולות לא פחות ואולי יותר מדברים אחרים. גם זו אינדיקציה שגולדהאר עשה צעד נכון.

3. מספר 8 יש רק אחד - קוראים לו גיורא שפיגל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ