שיחת היום | "אורי משיח, האוהדים יעברו בשקט על השפלת נמני?"

במקום מושבו במסעדת השקשוקה של הדר יוסף, אחד מראשי אוהדי הצהובים מקפיד לא להישמע נרגש מהידיעה הכי מרעישה שנחתה על המועדון בעשור האחרון

דוד מרואני
שיחת היום
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דוד מרואני
שיחת היום

אורי משיח, מראשי אוהדי מכבי תל אביב ומחסידי אבי נמני, לא בא אתמול לקרית שלום לבכות על פיטוריו של המנג'ר. בימים כתיקונם, פיטורים של נמני היו עילה ליציאה המונית לרחובות. אוטובוסים כבר היו אוספים את האלפים מנקודת האיסוף במסעדת 206 בצפון תל אביב. במקום מושבו במסעדת השקשוקה של הדר יוסף, משיח מקפיד לא להישמע נרגש מהידיעה הכי מרעישה שנחתה על המועדון בעשור האחרון.

אורי משיח, הופתעת לשמוע על פיטורי נמני?

"ממש לא הופתעתי כששמעתי שאבי פוטר. הכתובת היתה על הקיר עוד בימים שגולדהאר, הבעלים, נפגש עם דרור קשטן, מאמן בני יהודה. בתחילת הקיץ היתה תחושה שרק מחפשים להיפטר ממנו. במקום לכבד אותו הם דחקו אותו לצד, כשהביאו את רן בן שמעון, וכשהוא קיבל את המפתחות זה היה בעצם בשביל להסית נגדו את הקהל".

זאת בכלל היתה ההנהלה הקודמת בראשות אלכס שניידר שעשתה את המהלך ההוא.

"גם ההנהלה הקודמת וגם הנוכחית רצו להיפטר ממנו כבר אז. כשהוא התבקש להיות מאמן לראשונה, הייתי מהראשונים שצעקו: ?זאת כיפה אדומה!'. היום כולם יודעים שצדקתי. חיכו שם לטיימיניג הנכון, כשביציעים ידרשו את ראשו בשביל לפטר אותו. לצערי הם עשו זאת בצורה לא מכובדת. אנחנו עדיין קרובים לאליפות. אחרי קיזוז הפער בינינו לבין מכבי חיפה יהיה הפרש 4 נקודות בטבלה, וזה טווח סביר מבחינתנו".

כל מאמן אחר כבר היה מפוטר מזמן אלמלא נקרא אבי נמני.

"כולנו ידענו שזה עניין של זמן עד שיחתכו אותו. רק חיכו לו בפינה".

אבל מקצועית הוא נכשל.

"אני חושב שבעונות הקודמות הוא הביא דווקא הישגים. הוא לקח עם קבוצה בינונית את גביע הטוטו והביא אותנו לאירופה. גם התצוגה שלנו באירופה היתה משביעה רצון. העונה אי אפשר להתווכח - התוצאות פחות טובות ואפשר לומר שהוא נכשל מקצועית, ממה שציפו. אבל עדיין אני חושב שהיו צריכים לתת לצוות המקצועי להמשיך עד סוף העונה ולא לשפוט אותם לפי מחזורים ראשונים, במיוחד לאור העובדה שאנחנו קרובים למקום הראשון. ייקח עוד זמן עד שהקבוצה הזו "תידבק", ומינוי של מאמן חדש כמו רוני לוי עלול רק לעכב את התהליך. צעדים כאלה עלולים לגרום לכאוס ואנרכיה בתוך הקבוצה ובקרב האוהדים".

דווקא הפעם נראה שלא יהיו הפגנות ברחובות ומצעדים בכניסה למתקן האימונים בקרית שלום.

"מבחינתי, אמרתי לכולם שהקבוצה יותר חשובה מהכל, יותר גם מאבי נמני ומהנהלת הקבוצה. הכי חשוב זה לא להכניס את המערכת לסחרור או לכאוס. אני גם מאמין, שעכשיו, כשאבי כבר לא יהיה מאמן - אנשים יחזרו לאהוד אותו".

אתה נשמע כאילו רווח לך מהפיטורים.

"אבן נגולה מעל לבי. העובדה שהוא הפך מאמן יצרה פרדוקס בין אבי נמני הדמות לאבי נמני המאמן, שצריך להביא תוצאות".

אתה מצטער שהוא מונה למאמן?

"כן, בהחלט. אני מצטער שהוא שימש מאמן. זה יצר נגדו אנטגוניזם מצד הקהל. אם פעם הוא היה האדם האהוב ביותר בעיר ואפילו בארץ, עכשיו הוא שנוא בקרב הרבה חוגים. שם לא יודעים כמה הוא נתן בשביל המועדון, כמה עשה בשביל שהדבר הזה יצליח באווירה עוינת. הוא עבד במכבי לא תנאים כשכולם חיפשו את ראשו, ומגיעה לו מדליה על זה שהצליח לשרוד כמאמן עד עכשיו".

היית מצפה שעם פיטוריו של נמני יוצע לו תפקיד אדמיניסטרטיבי אחר במועדון?

"כרגע אני חושב שאבי צריך לנוח ולהיות קצת עם המשפחה שלו, שהוא הזניח בגלל הקבוצה. עם הזמן, אני מאמין שהוא יחזור להיות אהוב בקרב כל האוהדים. אז גם תבוא ההנהלה ותציע לו תפקיד ניהולי שיהלום את מעמדו ואת כישוריו".

אפרופו מעמדו כסמל, מה אתה חושב על כך שהוא פוטר בשיחת טלפון?

"לצערי החליטו שם לא לכבד את אבי. אני לא רוצה להיכנס לשמות. היו הרבה מאוד גורמים בקבוצה שייחלו ליום הזה. במיוחד בגלל זה אני סבור שהוא ג'נטלמן אמיתי. זה לא פשוט לעבוד בסביבה לא תומכת".

אתה עדיין מאמין שאפשר לזכות באליפות?

"כרגע מה שאנחנו רוצים זה שיהיה שקט מבחינתנו. למרות הכאב הגדול נמשיך לתמוך בקבוצה, אבל חשוב שידעו שם שהבעיות בקבוצה מתחילות ונגמרות באבי נמני. כמו שאני רואה את הדברים - הכל פתוח. אנחנו עוד במרחק סביר ואפשר עוד לעשות את זה. לצערי, בואו של מאמן אחר והזעזוע רק יעכבו את ההתגבשות של הקבוצה וזה עשוי לפגוע בסיכויים שלה לרוץ עד הסוף".

מה לדעתך צריך לקרות בשביל שהמועדון יחזור לתפקד במלוא הכוח להמשך המאבקים?

"כרגע הבעיה של המועדון היא שיש בו הרבה אנשים שלא מזוהים אתו. הפתרון הוא להכניס כמה שיותר אנשים כמו צביקה רוזן, שחקן עבר, שמכירים את המועדון. הם מכביסטים ויכולים להחזיק אותו מעל המים. ברגע שאבי הולך יהיה חסר מישהו שיסמל את המכביזם ומישהו יצטרך להיכנס במקומו בשביל להתוות את הדרך".

היום כבר חצי גמר גביע הטוטו, מעניין אותך בכלל מה יהיה שם?

"צריך לחזור כבר מחר לעניינים. ההשתתפות שלנו בטוטו חשובה וכלכלית מאוד והוא מגיע גם סמוך למפגש עם בית"ר, וזה הולך להיות קשה מאוד. אני חוזר ואומר - מבחינת הנקודות הקבוצה נמצאת כרגע במקום סביר ואפשר עוד לרוץ לאליפות. מבחינתנו ניתן את השקט למועדון ונעשה הכל כדי למנוע פילוג בקרב האוהדים".

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ