פיטורי אבי נמני ממכבי תל אביב | "האדמה רעדה תחתיי, הרגשתי שזה יכול לקרות"

מיטש גולדהאר, בעלי מכבי תל אביב, הרעיד את קרית שלום ואת אבי נמני כשהודיע למנג'ר על פיטוריו. גם המאמן יוסי מזרחי פוטר. נמני לא הופתע ואמר לתומכיו: "לא חשבתי שזה יקרה בתזמון הזה". רוני לוי, שום ואיוניר מועמדים לתפקיד

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

הטלפון (המפתיע?). אתמול ב-11:00 טילפן מיטש גולדהאר, בעלי מכבי תל אביב, למנג'ר אבי נמני והודיע לו על סיום תפקידו אחרי יותר משנתיים בתפקידי אימון שונים. גולדהאר צפה שלשום בתבוסה 0-3 למכבי חיפה, והעביר את השעות שאחרי המשחק בשיחות עם נציגו בהנהלה ז'ק אנגלידיס. "החלטות קשות לא לוקחים כשאתה חם", אמר גולדהאר לאנגלידיס, "אשן על זה בלילה ואחליט". לצד גולדהאר שוהה גם היו"ר לשעבר, אביב בושינסקי.

"יכולתי לתת לאנגלידיס או לעוזי שעיה (המנכ"ל) לעשות זאת", אמר גולדהאר לנמני, "אבל העדפתי לעשות זאת בעצמי. הקבוצה לא עומדת ביעדיה, ומבחינתי אתה האחראי ולכן תסיים את תפקידך".

נמני, מספרים בסביבתו, נדהם למשמע הדברים. עד שעות הערב הסתגר נמני בביתו ובשעות הערב עבר לדירת אמו, שם נפגש עם כמה מחבריו ותומכיו, להם סיפר כי רכש טיסה לארה"ב לעשרה ימים. "כבר לפני שבועיים הרגשתי שזה יכול לקרות", אמר נמני למקורביו, "האדמה רעדה תחתיי, אבל לא חשבתי שזה יקרה בתזמון הזה". נמני גם ניחש מי יחליף אותו בתפקיד. "זה יהיה יצחק שום או רוני לוי", אמר לסובבים אותו.

במכבי טוענים כי לא רק התוצאות הדלות (חמישה הפסדים, מקום שלישי) ובזבוז התקציב (100 מיליון שקל) עמדו מאחורי הפיטורים, אלא יחסיו של נמני עם בעלי התפקידים והמקורבים למועדון, דוגמת בושינסקי, אנגלידיס ודייויד פדרמן, מבעלי קבוצת הכדורסל של מכבי. נמני, אגב, סבור כי לבושינסקי, שצמוד לגולדהאר כמעט בכל עסקיו בישראל, יד בפיטוריו. "האופן הקר בו גולדהאר דיבר אל נמני", אמרו במכבי, "הבהיר מה הבעלים חושב עליו".

מהבוקר: מחול שמועות. האנשים בקרית שלום, מתחם האימונים של מכבי, הופתעו לראות את המנכ"ל עוזי שעיה במשרדו כבר בשעות הבוקר המוקדמות אתמול. "אחרי הפסדים", טוען גורם במכבי, "שעיה בכלל לא מגיע לאימון". שעיה שמע מאנגלידיס על פיטוריו הצפויים של נמני עוד לפני הטלפון הגורלי, וכך החל מחול שמועות בקרית שלום כבר בשעות הבוקר.

ב-13:00 פורסמה ההודעה הרשמית. "אני מודאג מחוסר היכולת של הקבוצה", צוטט גולדהאר באתר האינטרנט הרשמי של הקבוצה, "מעבר לתוצאות, הדרך בה תיפקדה הקבוצה הובילה אותי להחלטה הזאת. אנחנו לא מממשים את הפוטנציאל שלנו ולא עומדים במטרות".

שעתיים אחר כך נקרא גם המאמן יוסי מזרחי לחדרו של שעיה. קודם לכך, על כר הדשא, בשעה שהקבוצה עורכת אימון בניהולו של העוזר איציק עובדיה, תיאמו שעיה ואנגלידיס את האסטרטגיה.

השניים התכוונו להודיע גם למזרחי על סיום עבודתו, אבל המאמן הקדים אותם כשהודיע על התפטרות. "נמני הוא הבוס שלי", אמר, "אף אחד לא טרח לשתף אותי במהלך, אני הולך אתו". מזרחי יקבל את שכרו עד סיום העונה. "לא הופתעתי מהמהלך", אמר אתמול מזרחי, "היה משהו באוויר, אבל עכשיו זה כבר לא מעניין אותי".

אל אימון הצהריים הגיעו כ-20 אוהדים, למרות החשש מתגובה נזעמת של הקהל הצהוב לפיטורי נמני, שהוביל להזמנת כוחות יס"מ ומשטרה לקרית שלום. טרם פתיחת האימון כינס אנגלידיס את שחקני הקבוצה ואמר: "זה הזמן לצאת מהמשבר, הגיע הזמן שתתחילו לשחק כדורגל כי יותר מזה אף אחד לא מבקש מכם. המטרה היא עדיין לזכות באליפות".

מלחמת הירושה. המועמדים להחליף את נמני ומזרחי, לפחות נכון לאמש, הם רוני לוי, יצחק שום, מאמן אלקי לרנקה, ומוטי איוניר, סקאוט נבחרת ישראל. בכוונת גולדהאר להחתים מאמן שיעמוד על הקווים כבר מול בית"ר ירושלים ביום שני. הערב, בחצי גמר גביע הטוטו מול מכבי פתח תקוה, יתפקד עובדיה כמאמן מכבי.

לוי, המועמד המוביל לתפקיד, מכחיש כי נעשתה אליו פנייה, אולם בשיחות סגורות הוא מביע התלהבות מהאפשרות להפוך למאמן מכבי. שום נפגש אתמול עם נשיא מועדונו, אבל הכחיש כי דרש שחרור. "דיברנו על רכש ולא על התרת חוזה", אמר שום. גם שמו של דרור קשטן הוזכר כמועמד. תמיכתם של אנשים כמו פדרמן ואלי דריקס, מנכ"ל קבוצת הכדורסל, עשויה לעבוד לטובת איוניר, שאמר: "לא קיבלתי שום פנייה". למקורביו אמר איוניר: "אם רוצים מאמן מקצועי וסמל של המועדון, צריך למנות אותי".

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ