ליגת העל בכדורגל: שותף חדש בפלונטר הבעלות של הפועל ת"א

לפי רשם החברות, שותפו של מוני הראל אינו אלי טביב, אלא יעקב אסיף - אלא שהוא כלל לא היה מודע לכך: "נדהמתי לגלות שהחברה שבבעלותי רשומה כמחזיקה במחצית הבעלות". הראל: "טעות בתום לב"

משה הרוש
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
משה הרוש

מוני הראל מתגושש ללא הרף עם אלי טביב בנוגע לבעלות על הפועל תל אביב, אך על פי רשם החברות, שותפו של הראל בהפועל הוא בכלל בחור בשם יעקב אסיף, בעליה של חברת "אריטל אסיף ניהול פרויקטים בע"מ".

שמו של טביב כלל אינו ממוסמך כמי שמחזיק ב-50% מהבעלות, אלא רק כמנהל תאגיד, בעוד חברת "אריטל אסיף" מצוינת כמחזיקה במחצית הבעלות לצד "הראל אחזקות", שבבעלות מוני הראל. הסיפור הופך לתמוה עוד יותר כשלוקחים בחשבון שיעקב אסיף כלל לא היה מודע לכך שהוא שותף במועדון. "אין לי כל קשר לעניין", אמר אתמול אסיף ל"ספורט הארץ", "איני יודע מי זה טביב, מעולם לא דיברתי אתו ואין לי כל עניין להיות בעלים של קבוצה. נדהמתי לגלות שהחברה שבבעלותי רשומה כמחזיקה במחצית הבעלות על הפועל ת"א".

מוני הראל (תצלום: מוטי קמחי)

אסיף התבשר על החברה החדשה שלו לפני כשבועיים, כשלמשרדו שוגר מכתב התרעה מפרקליטו של רפי עגיב, עו"ד ברוך כצמן, שתובע להכיר בו כמחזיק ב-16.7% מהבעלות על המועדון. מכתב דומה נשלח גם לשותפים טביב והראל, שהתעלמו מפניותיו החוזרות ונשנות של עגיב. אסיף, שלא הבין כיצד שורבב שמו לפרשה, פנה לעו"ד כצמן כדי לקבל הסברים, וזה אמר לו כי "החברה שבבעלותך רשומה ברשם החברות כבעלים השותפים של הראל". אסיף פנה לרשם החברות, ושם התברר לו כי מספר הח.פ (חברה פרטית) של "אריטל" זהה לחברה של טביב בהבדל של ספרה אחת. אסיף הניח כי ככל הנראה מדובר בטעות בתום לב, והחליט לא להגיש בשלב זה תלונה במשטרה בגין רישום כוזב במסמכי תאגיד.

אתמול יצר אסיף לראשונה קשר עם "שותפו" הראל, שהבטיח לו כי יבדוק את העניין ויטפל בסוגייה התמוהה. במקביל, פנו אנשי רשם החברות לנציגיו של הראל למתן הסברים לטענותיו של אסיף, שחברתו אינה קשורה כלל למועדון.

מוני הראל מסר בתגובה: "נעשתה טעות בתום לב. העניין יוסדר מחר (היום) והרישום יתוקן". את תגובתו של אלי טביב לא ניתן היה להשיג.

בתקשורת האיטלקית פורסם אתמול כי איתי שכטר צפוי לנחות בשבוע הבא באיטליה, כדי לחתום בקייבו ורונה כמושאל עד תום העונה. לפי ההסכם, הפועל תקבל תמורתו 300 אלף יורו, כשלקייבו יש אופציה לרכישה. סוכנו של החלוץ, רונן קצב, הכחיש וטען כי "אין שום דבר חדש עם האיטלקים לבד מהעובדה שהם רוצים אותו".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ