בואו לגלות את עמוד הכתבה החדש שלנו
 

טרם ביצעת אימות לכתובת הדוא"ל שלך. לאימות כתובת הדואל שלך  לחצו כאן

לקרוא ללא הגבלה, רק עם מינוי דיגיטלי בהארץ  

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

בעיני המתבונן: וכעת נעבור למבוכה השבועית

טקס בחירת השחקן המצטיין של הערוץ הראשון ממשיך להתקיים בכל מחזור, והעולם שותק. זהירות, תמונות קשות לצפייה

תגובות

1. אחד, אפילו אחד - בעניין טקס בחירת השחקן המצטיין בערוץ הראשון, חייבים לתהות: האם אין בכל מחלקת הספורט של הערוץ הראשון, או שמא יש להרחיב את התהייה - האם אין בכל הערוץ הראשון, ואולי אף בכל המוסד הזה שנקרא רשות השידור, על מאות שכיריו ומנהליו; האם אין אדם אחד, אפילו כזה שאינו עובד רשמי של הרשות, אפילו מישהו ממשפחתו של אחד העובדים, אולי הילד, האישה, הדוד מאמריקה; האם אין אדם אחד, לא צריך יותר, אפילו שכן, גם שכן זה בסדר; ובכן, האם אין שכן אחד שמסוגל להבחין ברגע האומלל המתכנה "טקס בחירת השחקן המצטיין"?

האם בשניות שבהן בוני גינצבורג מודיע "נצא מיד לטקס השחקן המצטיין", אין איש אחד בכל רוממה שמתפתל בכיסאו, מרכין ראשו, גופו מתמלא צמרמורות, עורו סמרמר עליו, בשרו נעשה חידודין חידודין, בושה עוטפת את פניו, עיניו נעצמות עד כדי שלושת רבעי, והעיקר - לא לחזות במה שעתיד להתרחש ברגעים הבאים?

טקסים שונים ומשונים (תצלומים: שרון בוקוב ואיגוד השחקנים)

האם לאחר תקופה לא מבוטלת של מבוכה שחוזרת על עצמה שבוע אחרי שבוע, מבוכה לה שותפים כל הנוגעים בדבר, מבוכה שחודרת דרך מסך ה-LCD עד לכורסתו של הצופה בבית, לא הגיע העת לקבוע את מותו של הטקס, לקבור אותו בחלקת המבוכות של הטלוויזיה הישראלית, רצוי מחוץ לגדר, כדי שנשכח כמה שיותר מהר מאותן תמונות קשות שהיו מנת חלקנו אי אז, בתקופת "פוג'יקום"?

2. כרוניקה של מבוכה - אם כן, תיאור קצר של "טקס השחקן המצטיין לערב זה", כפי שאירע ביום שני האחרון בקרית אליעזר, לאחר ניצחון מכבי חיפה על מכבי תל אביב. הפעם, "יהודה צירקל, נציג פוג'יקום ישראל, יעניק את התואר". הנה אמנם מר צירקל, סוודר אדום, מקטורן אפור, קרחת בוהקת, קוקו משוך לאחור, לידו המובך התורן, טאלב טוואטחה ממכבי חיפה. הסט מוכן, אריזת הטלוויזיה בוהקת בתחתית המסך, וכעת ניתן להתחיל במבוכה.

טוואטחה

כמו כל מבוכה טובה בערוץ 1, גם זו מתחילה בתקלה טכנית - לא שומעים. מר צירקל מדבר אך פיו אינו מוציא קול. אם כן, אנו מצטרפים לשידור עם הטקסט הבא: "לשחקנה של מכבי חיפה טאלב טוואטחה". מה קדם ל"לשחקנה של מכבי חיפה...", לעולם לא נדע. מר צירקל, כעת על תקן פרשן, פונה לטוואטחה ומסביר: "היה לך היום משחק מצוין, הבקעת גול מדהים ובמיוחד עזרת לניצחון קבוצתך. אנחנו נמתיק לך את הניצחון עם טלוויזיה LCD של פוג'יקום".

עכשיו המצלמה מתמקדת בטוואטחה. למעשה, בכל שבוע בשלב זה היא מתמקדת במצטיין התורן, ומעצימה את הרגע בו אתה רוצה לקבור את עצמך - הרגע בו המצטיין נאלץ לדקלם טקסט קצר שהוכן עבורו מבעוד מועד וזו לשונו: "תודה רבה לפוג'יקום". ה"תודה רבה לפוג'יקום" לעולם ילווה במגוון ג'סטות ומימיקות שכולן אומרות טקסט אחר לגמרי: "מה לעזאזל אני עושה פה, ומי זה האיש המוזר עם הקוקו שעומד לידי?". אלא שהאיש המוזר עם הקוקו לא מתרשם מהמבוכה, זה רגע התהילה הקטן שלו, והוא ימצה אותו עד לסופו. אם כן, מר צירקל מחייך לעבר טוואטחה, השניים מביטים בתימהון למצלמה שמאפשרת שניות אחרונות של מבוכה, שקופית חסות של פוג'יקום גואלת את הסצינה מייסוריה, וכעת בוני גינצבורג ויתר הצוות של ערוץ 1 בולעים מנת רוק הגונה וממשיכים בשידור.

3. לפנינו מאובן - על רקע השיפור בחבילת "המשחק המרכזי" של ערוץ 1, זה כמעט בלתי נתפש לחזות בהזייה הזאת, שמורכבת מכמה אלמנטים לא סבירים: העובדה שיהודה צירקל, איש "פוג'יקום", מקבל זמן מסך כשדר/פרשן; הנאום הפומפוזי חסר הערך שהוא נושא; התגובה המלאכותית המוזמנת של השחקן המצטיין.

טקס השחקן המצטיין של ערוץ 1 הוא למעשה מאובן. בעוד אלפי שנים, כשיחקרו את היעלמות השידור הציבורי, טקס בחירת השחקן המצטיין ישמש ראיה חותכת לניוון שאחז ברשות השידור ומיאן לעזוב אף בשנות האלפיים.

בעבודת המחקר ייכתב: "בשנת 2011, באזור הכרמל, ניתן היה לזהות אדם מוזר, עם קרחת וקוקו, שעמד עם מיקרופון ליד אדם עם מכנסיים קצרים, דיבר ודיבר ולא שמעו כלום. באשר לקוקו ולקרחת, מתברר שבתקופה האינפנטילית חלק מסוים באוכלוסיה ראה בשילוב זה התרסה כנגד הממסד. באשר לבעיות השמע, מתברר שבאותה תקופה התקיים ערוץ מסוים שהתחייב על מספר קבוע של תקלות טכניות פר שעה.

"בכל מקרה, כשכבר ניתן היה לשמוע, אדם עם מכנסיים קצרים הודה למישהו בשם 'פוג'יקום'. ככל הנראה 'פוג'יקום' היה אחד הכינויים של האל באותה תקופה. הוכחה מסוימת לכך ניתנה בסיום הטקס, כשעלתה שקופית אדומה עם שמו של האל וקול סמכותי הקריא תפילה הקשורה באותו 'פוג'יקום' ובשליחו על פני אדמות 'יניר מערכות'.

"ממחקרים שעשינו, מתברר שהתקיימה תרבות שלמה של שקופיות עם שמות אלים במהלכי שידורי ספורט, ביניהם 'אקאי', 'אלדן', 'ריובי' ו'אוקי'. לאחר ההתייחדות עם האל, נהגו להעביר את השידור לרובוט חייכני בשם 'בוני', שהיה שואב את כוחו מנגיעות קבועות במסך אנרגיה שמוקם מעבר לגבו. בפרק הבא של המחקר נעסוק בדמות יוצאת דופן בשם 'נוימן'. הסוגיה שתטופל: 'התקופה האינפנטילית - מלל בלתי מובן כפלטפורמה למציאת עבודה כפרשן כדורגל'".

בסוף השבוע | כדורגל | הפועל אשקלון - הפועל תל אביב | שבת, 19:30, ספורט 1

המלה כעת היא "במבי". אם אינך יודע מה זה "במבי", אינך אוהד כדורגל. ספק אם אתה בנאדם. אם בכוונתך לצאת לרחוב ולשוחח מעט על אודות הפועל תל אביב למשל, אין לך סיכוי של ממש לנהל דיאלוג אם אינך שולט ברזי ה"במבי", הידוע יותר כ"הליך במבי". למעשה, בימים אלו הפועל תל אביב אינה מועדון כדורגל, אלא "במבי". הפועל "במבי" תל אביב.

השאלות הכרוכות ב"הליך הבמבי" קשות, אך ראוי שיישאלו: האם מוני הראל באמת מוכן ל"במבי"? ואם כן, באילו תנאים הוא יילך על ה"במבי"? ואם יילך, האם אלי טביב מוכן אף הוא ל"במבי"? כי ידוע הרי שללא הסכמה הדדית, אין ערך ל"במבי". הלאה: האם ברגע האמת טביב ישים מספר על השולחן ויוציא לפועל את ה"במבי"? או שבמאני-טיים ה"במבי" יפחיד אותו והוא יטוס למיאמי? ובכלל, בהנחה ששני הצדדים יסכימו על "במבי", מי ייצא גבר וישים יותר כסף על ה"במבי"? ולחשוב שכל כך הרבה שנים העברתי בלי ממש לדעת מה זה "במבי".תגובות

דלג על התגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות

כתבות שאולי פספסתם

*#