לירון זרקו לדגלאס דה סילבה: "אילו לחצים הופעלו עליך?"

לירון זרקו עומת אתמול במשך ארבע שעות עם דגלאס דה סילבה, והכחיש את החשדות העומדים נגדו בגין סחיטה ואיומים. שלמה זרקו, אביו של הבלם: "לירון מרגיש שדה סילבה בגד בו, אחרי כל שנות החברות ביניהם. הוא הפנה לו את הגב ברגע שהתחיל להצליח"

יניב קובוביץ
משה הרוש, '
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ
משה הרוש, '

דגלאס דה סילבה התייצב אתמול במשרדי החקירות של היחידה הכלכלית במשטרת ישראל לעימות מול לירון זרקו, שנחשד בניסיון לסחוט ממנו מאות אלפי דולרים, תוך איומים כי יפיץ תמונות מביכות בהן מופיע הברזילאי.

במשך למעלה מארבע שעות התעמתו השניים והציגו את גרסותיהם לפרשה. ביחידה הכלכלית הבהירו אתמול שדה סילבה הגיע לחקירה פתוחה, וכי לא עומדים נגדו חשדות למעשים פליליים. העימות נסוב רק סביב ניסיון הסחיטה, ולא הסתעף לכיוונים נוספים. אולם, בצוות החקירה לא פוסלים כי במהלך הימים הקרובים יהיו התפתחויות נוספות, שיצביעו על חשדות להימורים בלתי חוקיים.

במהלך העימות הכחיש זרקו את החשדות, וטען בפני דה סילבה כי "אני לא מבין אילו לחצים הופעלו עליך, שנפתח פה בכלל הליך פלילי". זרקו, שערעורו נגד הארכת מעצרו נדחה אתמול, טען כי העניין נוגע לעניינים אישיים בין חברים, ודבק בגרסתו גם כשהחוקרים הציגו בפניו הודעות טקסט ושיחות טלפון מוקלטות, שלכאורה מצביעות על ניסיון סחיטה.

דגלאס דה סילבה נכנס למשרדי היחידה הכלכלית, אתמול. "אין כל חשדות נגדו, הוא קורבן", טוען אבי חימי, פרקליטו של הבלם (תצלום: דודו בכר)

פרקליטו של זרקו, עו"ד ברק כהן, מסר כי "מההודעות והשיחות לא שומעים אפילו צליל של איום ישיר. כמו כן, עד היום לא נמצאו התמונות המדוברות ברשותו של זרקו, ולא במקרה. הן לא קיימות. רתמו פה עגלה פלילית לסוגיה אישית בין חברים. אני מקווה שביום ראשון הסאגה תסתיים עם שחרורו ממעצר של זרקו". עם זאת, גורמי חקירה טענו כי ישנן ראיות שעשויות להוביל להמלצה לכתב אישום נגד זרקו בגין סחיטה ואיומים.

דה סילבה מקווה כי עד יום ראשון דרכונו יוחזר לו, והוא יוכל להצטרף לקבוצתו החדשה, רד בול זלצבורג. "אין כל חשדות נגדו", אמר פרקליטו עו"ד אבי חימי, "הוא בגדר קורבן".

"הם היו כמו אחים"

שלמה זרקו יושב בביתו בעקבות מעצר הבית שהוטל עליו ולא מאמין שזה קורה לו. מאז שנחקר יחד עם בנו לירון הוא מרגיש שנקלע לחלום בלהות. "זו היתה סיטואציה קשה מאוד לראות את הבן שלך מובל למעצר", אמר אתמול זרקו ל"ספורט הארץ", "זו הפעם הראשונה בחיי שאני מוצא את עצמי עם אזיקים ברגליים. בסך הכל נקלעתי למקום הלא נכון בזמן הלא נכון".

זרקו לא ממש הספיק לשוחח עם בנו מאז תחילת החקירה. הקשר היחידי ביניהם נוצר במהלך הארכת מעצרו של לירון, כשהשניים החליפו מספר מלים בבית המשפט. "ככל שהכרתי יותר בני אדם", אמר לו לירון, "כך אהבתי יותר את הכלב שלי". שלמה הבין מיד את הקשרן של המלים, ואת האכזבה העצומה של בנו ממי שהיה עד לא מזמן "כמו אחיו". "שנינו מאוכזבים מדה סילבה", הוא מספר, "לירון מרגיש שהוא בגד בו, אחרי כל שנות החברות ביניהם. אפילו את ירח הדבש שלו, לירון חגג בברזיל אצל דה סילבה. אבל הוא הפנה לו את הגב ברגע שהתחיל להצליח".

"ביום שני", מגולל שלמה זרקו את גרסתו, "לירון התקשר אלי ואמר שדה סילבה מסנן אותו בטלפון, ושהוא חייב לדבר אתו על החוב שלו, בסך 20 אלף דולר, לפני שהוא יעזוב לזלצבורג. הוא ביקש ממני לבוא אתו לביתו של דה סילבה. נסענו, ולירון ביקש ממנו לצאת החוצה. נשארתי באוטו ולא הייתי עד לשיחה, שהתנהלה בידידות. לירון חזר ואמר שדה סילבה הבטיח לשלם לו לפני שיעזוב".

מה מקור החוב של דה סילבה ללירון?

"אין לי מושג. אני רק יודע שדה סילבה השקיע בנדל"ן בברזיל".

החשד הוא שמדובר בחובות הימורים.

"מעולם לא שמעתי שהבן שלי מתעסק בהימורים. לא שאלתי את לירון מה מקור החוב, הוא רק אמר שדה סילבה חייב לו 20 אלף דולר, והוא רצה לקבל אותם בחזרה".

ביום רביעי נחקר זרקו האב ביחידה הכלכלית תחת אזהרה, והתבקש להעניק את גרסתו לאירועים. "החוקרים שאלו אותי מה עשיתי ליד ביתו של דה סילבה, וסיפרתי להם. אמרתי להם שאם ללירון היו כוונות פסולות, הוא בוודאי לא היה מבקש ממני לבוא לשם. הוא בחיים לא היה מכניס אותי לזה. אם היה לי חשד שמדובר במשהו לא כשר, לא הייתי נותן לזה יד והייתי מונע זאת בעצמי. אני משוכנע שכל הסיפור הזה הוא עורבא פרח. הטענות לסחיטה הן שטות אחת גדולה. אין לי ספק שהפרשה הזו תיסגר בלי כלום".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ