אבי נמני פוטר, את מי נאשים עכשיו?

גרנט, שרף, דריקס, קלינגר, לוני. עד היום, במשך 15 שנה, תמיד מצאנו את מי או את מה להאשים. מעתה אין יותר אבות לכישלון

העיר
דותן שני, "עכבר " ת"א
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
העיר
דותן שני, "עכבר " ת"א

1. זה היה מתבקש. כך מסכימים כמעט כולם. אבי נמני נכשל באופן קולוסאלי בתפקידו כמאמן מכבי, ואין זה משנה אם נייחס את תחילת קריירת האימון שלו לרגע שבו החל לחתור תחת אלי כהן, ליום שבו החליף את רן בן שמעון, ליום שבו הגיע מיטש גולדהאר למכבי או לתחילת העונה הנוכחית, כשקיבל צ'ק פתוח.

נמני נכשל בכל עת ובכל היבט. לא השיג תארים, לא קידם שחקנים, לא החזיר למכבי את אפקט ההרתעה. אפילו לא ניצח דרבי. כישלון. הבעיה בעניין הפיטורים היא, אם כן, בדרך. גם התומכים הגדולים ביותר בפיטוריו של נמני נבוכו מהאופן שבו הם נעשו - באמצע העונה, בשיחת טלפון מקנדה. אך זו היתה האפשרות היחידה. כי כדי להשתחרר מנמני, היה צריך מאורע דרמטי. קלינגר לא הפנים זאת וזרק אותו באמצע הקיץ, ללא טריגר של ממש, ללא הפסד מביש, ללא תבוסה מחפירה בקרית אליעזר. גולדהאר, מצדו, לא היה יכול להרשות לעצמו להתמהמה. הברזל הוכה בעודו לוהט.

מהלך מדהים. נמני (תצלום: ניר קידר)

2. ואולי דווקא בגלל החופזה זה היה מהלך מפתיע. גם אם רובם של אוהדי מכבי - בטח מבין אוהדי הכורסה אך גם מאלה שמגיעים בקביעות למשחקים - כבר הבינו כי אין ברירה, נמני חייב ללכת וזו רק שאלה של זמן, אף אחד לא האמין שזה באמת יכול לקרות. לא היום, לא העונה, לא בשיחת טלפון וכשמכבי במקום השלישי, בטח לא בצורה של פיטורים. אבל גולדהאר הוא איש עסקים קר. בשבילו נמני אינו שונה ממנהל סניף של אחת מחנויות וולמארט. מנהל בכיר בסניף גדול, אם תתעקשו.

3. מעל הכל, זהו צעד מפחיד. כי מעתה אין יותר אבות לכישלון. עד היום, במשך 15 שנה, תמיד מצאנו את מי או את מה להאשים - גרנט, שרף, דריקס, קלינגר, לוני. האשמנו את המצב הכלכלי, את הניהול הכושל, את השחקנים הגרועים או את טראומת מני לוי. אך עם הזמן כל ההסברים התאיידו, עד שנשאר רק נמני. אז התחלנו להאשים אותו. ונמני היה קנה נהדר להישען עליו. עקשן וריכוזי מצד אחד, חסר רחמים וחסר ניסיון מצד שני. הוא היה נימוק משכנע ביותר לכישלון של העונה הנוכחית. עתה, כשגם הוא בחוץ, כבר אין את מי להאשים. וכשאין את מי להאשים, אז הופכים הכישלונות לקשים באמת.

4. ולכן, המהלך של גולדהאר הוא מדהים.

כיצד חגג מאור בוזגלו את פיטוריו של נמני?

גם במכבי ת"א בעל המאה הוא בעל הדעה | עוזי דן

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ