מוטי איוניר במכבי תל אביב: 8 אחר

מספר 8 בצהוב-כחול מגיע לספסל של מכבי. יש בכך סגירת מעגל, יש פה אירוניה ויש גם תקווה. השאלה אם זה מספיק

עוזי דן
עוזי דן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עוזי דן
עוזי דן

בנובמבר 1980, כשהפועל תל אביב רצה לאליפות ראשונה אחרי תריסר שנים ומכבי החלה עוד תריסר שנים במדבר, דרסו האדומים את היריבה העירונית 3-0 בדרבי. מכבי נראו כמו סמרטוטים, הרכש היקר מבית"ר, דני נוימן, לא ענה על הציפיות וזכה לקריאות "בלרינה" משער 11, ואז נכנס בן השנתון שלנו, נער בן 16 וחצי, תותח על בנוער. אמרו עליו שיהיה שפיגל הבא, שהוא היורש. מוטי איוניר. את התוצאה הוא לא שינה, אבל כבר אז הראה מלחמה, נחישות, רצון לנצח, אופי של מכביסט אמיתי. זה היה נכון לפני 30 שנה וזה נכון גם היום. איוניר לא רק גדל במועדון והעביר בו חלק נכבד מהקריירה שלו - הוא קודם כל מכביסט בדם.

וזאת, אם להיות הוגנים, הסיבה המרכזית, אולי היחידה, למינוי שלו אתמול למאמן הקבוצה. עם ליגיון זרים על המגרש; עם שחקנים ואוהדים שלא חשים שמכבי היא הקבוצה הגדולה והחשובה בארץ; עם אנשים שחשבו יותר מדי שנים שהם גדולים מהמועדון; עם אליפות בודדת ב-15 השנים האחרונות - מכבי משוועת למכביסט. היא נזקקת למישהו שבדמו זורם דם כחול-צהוב, אחד שעבורו מקום שני הוא כישלון. מבחינה זאת, איוניר הוא בחירה נכונה, אבל אם רוצים מכביסט אפשר היה להרהר במכביסטים לא פחות גדולים ופנויים. שפיגל, למשל.

כשחקן, היתה לאיוניר קריירה נאה, אבל הוא לא מימש את הפוטנציאל הענק שצפו ממנו; גם כמאמן טרם הדריך קבוצה גדולה, ולא זכה בתארים, והוא עדיין בגדר פוטנציאל. ולא פחות חשוב, פנוי. יש לו כדורגל - אפשר להתרשם מכך גם בפרשנות הטובה שלו בטלוויזיה; יש לו נכונות ורצון - זה ברור; יעמדו לזכותו כמה דקות חסד מהאוהדים - כי הוא אחד משלהם.

מצד שני, איוניר מקבל קבוצה באמצע עונה, וזאת משימה לא פשוטה להחדיר את האני מאמין שלך; הוא קיבל חוזה רק לחצי שנה, דבר שמלמד כי גולדהאר כנראה מחכה לתותחים שיתפנו בקיץ; הוא ניצב מול הר של ציפיות שיעשה קסמים וייקח אליפות, דבר שעלול להלחיץ ולהיות בעייתי.

מספר 8 בצהוב-כחול מגיע לספסל של מכבי. יש בכך סגירת מעגל, יש פה אירוניה ויש גם תקווה. השאלה אם זה מספיק. מגיעה לאיוניר ברכת הדרך, מגיעים לו גם מאה ימי חסד. הבעיה היא שהמשחק הקרוב הוא כבר היום והדרבי בעוד פחות מארבעה שבועות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ