משה הרוש

הפרקליטות הגישה אתמול כתב אישום נגד לירון זרקו בגין ניסיון לסחוט סכומי כסף מדגלאס דה סילבה, תוך איומים לפרסם חומרים מביכים נגדו. מעצרו של זרקו הוארך עד ליום חמישי. כתב האישום מפרט סדרת שיחות והודעות טקסט שנשלחו מזרקו אל דה סילבה. ב-4 בינואר, על פי כתב האישום, שלח זרקו לדה סילבה הודעה בה כתב: "תגיד לי עכשיו אם אתה רוצה לעשות את העסקה. אם לא, אני נשבע, אתה תיפול"

לאחר ששיחותיו של זרקו לדה סילבה לא נענו, שלח שחקן העבר: "יש לך חמש דקות להתקשר אלי. אם לא, אני בא עכשיו והפעם לא עם אבא שלי". בהודעת טקסט נוספת נכתב: "לא רציתי שכך זה ייגמר. רציתי שתתחיל חיים חדשים ושאני אתחיל עוד שנתיים חיים חדשים. אתה הורס לך ולמשפחתך את החיים. מה שאני הולך לעשות זה לא בגלל שאני לא אוהב אותך, אלא בגלל שאין לי ברירה. היום שברת אותי סופית, היית כמו אח בשבילי. שלום דגלאס דה סילבה".

לפי כתב האישום, בלילה שבין שלישי לרביעי שעבר, שעות לפני מעצרו של זרקו, התקשר הנאשם למתלונן ואמר: "אתה חושב שהמאבטחים (שדה סילבה שכר, מ"ה) יעצרו אותי? אתה חושב שיש לי בעיה להגיע לאוסטריה או לברזיל? שכחת למה אני מסוגל. מחר יהיה בלגן. אם באים ולוקחים אותך לחקירה, אתה צריך להיות מוכן".

בית המשפט הורה להשיב לדה סילבה את דרכונו והבלם היה צפוי להמריא אמש לאוסטריה ולהצטרף לקבוצתו החדשה רד בול זלצבורג. הבלם התבקש להפקיד ערבות בסך 1.2 מיליון שקל, עליה חתמו חמישה מחבריו להפועל תל אביב (ידין, זהבי, אבוטבול, טועמה ובן שנן). בית המשפט הטיל צו איסור פרסום על פרטי החקירה ועל נסיבות הסחיטה.

* הפועל אשקלון שחררה את אוסמן באשירו, זוראב מנטשאשווילי, מור דהאן, חנן פדידה ומיכאל קורטבה. פאולו דה לה האסה, לשעבר בבית"ר ירושלים, מועמד להצטרף.

* הפועל רמת גן. זוראב מנטשאשווילי סיכם בקבוצה. אופיר חיים צפוי לעזוב.

* ועדת החינוך, התרבות והספורט של הכנסת אישרה את החלטת הממשלה להקמת מועצה לאומית לספורט, בה יהיו חברים תשעה נציגים לענפים שונים. המועצה תקבל סמכויות נרחבות ותקבע מדיניות בנוגע להקמת מתקנים וחלוקת תקציבים.

משה בוקר ותומר רטמן

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ