מה מוטי איוניר צריך לעשות כדי שמכבי תל אביב תיראה כמו קבוצת כדורגל

הגשמת החלום של איוניר היתה מושלמת אם מכבי לא היתה כה חלשה. כעת הוא צריך לחולל קסם כדי שהחלום לא יסתיים עם לב שבור

אלעד ליפשיץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלעד ליפשיץ

לאיוניר יש בעיניים מבט מבויש ומרוגש. הוא לא המכביסט השחצן והיהיר שמעורר בכולם סלידה, גם לא הטרמפיסט שמנפנף בהיותו סמל כדי לשבת על ג'וב. הוא לא מלך האוהדים, ולא מלך היציעים. הוא פשוט איוניר, מלך של כוונות טובות, של רצון כן, ילדותי כמעט. ויש לו עיניים מרוגשות. מבוישות. וכן, הממ, יש לו גם קבוצה אנמית ועמוסת בעיות.

דמיינו לעצמכם את איוניר, נניח 12 שעות אחורה, אתמול בלילה, כשחזר הביתה והתיישב על הכורסה בסלון. מה עכשיו - לשידור החוזר? לסמן קצת לקחים, טעויות? אוקיי, אז עמוס במוטיבציות, איוניר כנראה התרומם לרגע מהכורסה שלו בסלון, גרד מעט בראשו, קם לנשנש משהו, ככה להקפיץ את הסוכר, חיכך ידיים בתנועות ממריצות, ויאללה לעבודה.

בינתיים, השידור החוזר מרצד מולו, מהבהב על פניו. כן, כך, הנה הוא לבד, יושב בסלון, מול השידור שמרצד והמסך שמהבהב, ופתאום זה בא: מכה בלב. הרומנטיקה מתנפצת מול התמונות המציאותיות שחושפות: מכבי ניצחה אמש במקרה; מכבי חלשה; לעתים, מכבי ממש גרועה.

איוניר הולך להפוך בקרוב למה שהוא הכי לא רוצה להפוך - לתחקירן של בעל הבית. מדי יום איוניר יגלה עד כמה הקימו פה הכל ברישול. הרכיבו קבוצה משחקנים שיושבים על אותה משבצת, משחקנים שבעים או סתם מיותרים. בנו את ממלכת הבלתי-קשורים. הרי כבר מהלילה, עם עצמו בסלון, החל איוניר להבין את גודל הבלוף. ומה יעשה? ירים טלפון לגולדהאר? מה יגיד לו, שבזבזו את כספו, שעבדו עליו? לא בא בחשבון.

ואם כך, אז מה בכל זאת אפשר לעשות? איך לא להיות שלילי? לאן לתעל את כל הכוונות הטובות? אה, מכביזם, נכון. כן, בדיוק, להתחיל להכניס מכביזם למכבי. מצוין, רק תגידו רגע בבקשה, איך בכלל תוך שבועיים-שלושה הופכים למכביסט את מדוניאנין? את קולאוטי? פשוט מבקשים מהם להיות מכביסטים? איך זה עובד, מתחילים לחנך אותם מחדש? עכשיו? ביממה האחרונה עשה רושם שבעל העיניים המרוגשות והתמימות מאמין להצהרותיו של בעל הבית. גולדהאר הקפיד לדבר רק על "הדרך" ולא על דרישה לאליפות. מנגד, איוניר קנה זאת בריגוש ובהוקרת תודה על ההזדמנות. אתם מאמינים באהבה רומנטית שכזו? או שאתם מאמינים בסיפורים על לב שבור?

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ