משפט שדה | אל תישאו את שם המכביזם לשווא

בסופו של תהליך שחיקה הוצמד המושג מכביזם ל"לחימה". אם מישהו מבין את הטעות וזוכר את המכביזם המקורי זה איוניר

אודי שרבני
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אודי שרבני

1 מכביזם

אנשים מתבלבלים לאחרונה עם המושג "מכביזם". הניסיון לחזור למקורות הביא אתו מוסיקה ביתית (נקרא לה "האוס"), שבסופו של תהליך המושג "מכביזם" הוצמד ל"לחימה" וכו'. טעות. "מכביזם", במקורו, הוא ילד צפוני שמנצח כל שבת 20-0 במגרש המכביה. "מכביזם" זה ללכת לאכול ב"206", ב"דרבי בר". זה שחקנים גאים, שחצנים, שנואים, לא מקבלי הפסד לא כי הם לוחמים, אלא כי הם לא ידעו מה זה. מלכי שערים קבועים בליגות לנוער. משנני אסיפות בבית לייבו, ברוך עזרתי, דריקסים יושבי דיזינגוף שנמתחים על ידי יהודה ברקנים, ריצה - כמעט על סף פארודיה - עם אגודלים זקופים (היתה אופנה כזאת, נשבע). לכן צדק איוניר במסיבת העיתונאים: פעם היו מקנאים בשחקני מכבי, עכשיו כבר לא. איוניר של צפון ת"א הישן יודע את זה הכי טוב, ויכול לבצע זאת.

2 עובדיה

מה זה אומר שאיציק עובדיה הרכיב את מדוניאנין? מה זה אומר שבמשחקו האחרון של עוזר המאמן של המאמן לשעבר הוא הרכיב שחקן שלא הולבש על ידי המאמן לשעבר? יש פה הצהרה? צריך לקחת את זה בחשבון? האם מכבי יכולה להיות מנוהלת כך? או לחילופין, האם, בדיעבד, סיפסולו של מדוניאנין הראה איך מכבי התנהלה? אל תרפו מכך, לא. הדברים צריכים להיות ברורים בלי קשר לניצחון, למדוניאנין ולאיציק עובדיה, אלא בשביל הסדר. הגשת עבודת השורשים שהמועדון צריך להגיש לעצמו. לשחקנים צריכה להיות תזונה נכונה? יפה, גם למועדון. הדרך למעלה עוברת גם דרך האיציק עובדיות. בנייה וכו'.

3 משחק

המשחק היה קצבי, אבל לא בגלל הכדורגל, אלא בגלל סיפור המסגרת. בית"ר לא הורגשה. למה? כי לא היה לה על מי לעשות רושם. פשוט. דמיינו עצמכם משחקים קט-רגל בילדותכם כשנערה אותה אתם רוצים להרשים נמצאת ביציע. אותו דבר עם שחקני בית"ר מול מכבי. מאמן אחד כבוי על הדשא. אחר, עתידי, ביציע. בית"ר שיחקה מאוד מבולבל, לך תדע בגלל מי - אוהדים? אורי? החמאס? קורנפיין? הבלבול שלהם התבטא גם בלחימה מבולבלת. הגליצ'ים, אם נעשו, היו צ'ק ללא כיסוי. הגליצ'ים של מכבי, כשיהיו, יהיו שוטף מיום ראשון הזה. יש להם למה לחכות. בית"ר לא צריכה זעזוע בעמדת המאמן, אלא בהכרה העצמית. שחקניה צריכים לבוז ביודעין למשפט "לשחק בשביל המועדון" ופשוט לשחק בשביל עצמם. התרופה שלהם צריכה להיות משהו שמטואטא בכדורגל הישראלי: אגו. לא להתבלבל עם אגואיסטיות.

פסקול המשחק: No More Heroes", The Stranglers"

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ