מכבי ת"א: מיטש גולדהאר גנב את ההצגה במסיבת העיתונאים בה הווצג מוטי איוניר

ההכרזה על מינוי מוטי איוניר למכבי ת"א הפכה למופע של הבעלים: "קמתי במיוחד בחמש וחצי כדי לפטר את אבי נמני, למרות שאני לא נוהג לעשות זאת. לא לחצו עלי למנות את איוניר". המאמן הוסיף: "לא אמציא שום דבר חדש, אבל אגרום לשחקנים לשחק במחויבות"

דוד מרואני
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דוד מרואני

במכבי תל אביב נוהגים להשוות את הבעלים מיטש גולדהאר ונציגו ז'ק אנגלידיס לסופרמן ולנציגו עלי אדמות קלארק קנט. כשאחד מהם צץ, השני נעלם. עם הגעת הבעלים אתמול למתחם התקשורת בקרית שלום, אנגלידיס נעלם הרחק מן הבמה. אחרי שבימים האחרונים ניהל את העסק, הבין אנגלידיס כי זה שוב היום של גולדהאר.

הבעלים תפס את מקומו במרכז הבמה, שהוקמה לרגל ההכרזה על מינוי המאמן החדש, מוטי איוניר, והפציר בכתבים להפנות לעברו שאלות, קלות כקשות. "לא יכולתי להגיע כדי לפטר את אבי נמני פנים אל פנים", הסביר את החלטתו להיפרד מהמנג'ר בטלפון, "קמתי במיוחד בחמש וחצי בבוקר כדי להודיע לו, למרות שאני לא נוהג לקום בשעות האלה. נתתי לנמני הזדמנות, אבל לא ראיתי מהקבוצה את מה שציפיתי והרגשתי שאי אפשר להמשיך יותר".

גולדהאר נשאל לגבי הלחצים שכביכול הופעלו עליו מצד מקורבים למועדון למנות את איוניר. "לא היה עלי שום לחץ, לא מצד דייויד פדרמן ולא מצד אביב בושינסקי. אני החלטתי את מה שהחלטתי על סמך פגישה עם איוניר. אמנם לא חשבתי למנות אותו תחילה, אבל מאוד התרשמתי מהאיש, גם מזה שהוא מכביסט ובעיקר בגלל שהגיע מהקבוצות הקטנות ולא עשה לעצמו הנחות".

לגבי העובדה שאיוניר הוחתם רק עד סיום העונה, אמר גולדהאר: "אין חשיבות לשאלה אם זה הוגן או לא. אלה חייו של המאמן והם קשים. אי אפשר לצאת למלחמה אם לא לוקחים בחשבון שיהיו אבידות. זה תפקיד קשה, וגם מוטי יודע זאת. כולם צריכים להוכיח את עצמם".

אחרי גולדהאר, עלה איוניר והודה ארוכות לכל מי שהביא אותו עד הלום, כולל חברי אגודת מכבי. "דיברתי מספיק באנגלית במהלך סוף השבוע", אמר איוניר, "ברשותכם אדבר בעברית". איוניר קיבל את האישור לכך והוסיף: "גם אם לא הייתי מקבל את המינוי, הייתי ממשיך להמתין לו בסבלנות כי לאמן במכבי זה חלום ועל חלומות לא מוותרים. לא עשיתי לעצמי הנחות בדרך, ידעתי מה צריך לעשות בשביל לשבת פה ועשיתי זאת".

יש לשחקנים סיבה להילחץ?

"הם לא צריכים לפחד מהמאמן, אלא לתת הכל בגלל שהם רוצים בכך. התפקיד שלי הוא להביא אותם למצב הזה. אני לא הולך להמציא שום דבר חדש, אבל אני יכול לגרום להם לשחק עם הרבה מחויבות. אני מרגיש שכבר לא מקנאים בשחקני מכבי ואני צריך להחזיר את הקנאה - לגרום לשחקנים אחרים לחלום להגיע למכבי".

אתה מגיע בסיטואציה לא פשוטה.

"אין לי סיבה לפחד, יש כאן שחקנים מצוינים. חוץ מישראלי אחד או שניים שאולי נביא, לא נעשה שינויים. הלחץ לא מפחיד אותי. אם הייתי רוצה לחיות חיים שקטים, הייתי הולך ונהיה פסנתרן".

מסיבת העיתונאים סוכמה בדבריו של איוניר לגבי נטייתו להתווכח עם שופטים: "הבטחתי בעבר להפסיק עם זה ולא קיימתי, כך שלא אקום ואבטיח כמו שלי לא הבטיחו יותר מחמישה חודשים. לא התמתנתי, אבל כן התבגרתי, והבנתי שזה לא בדיוק עוזר לי".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ