שום חיוך לא יעזור לרונאלדיניו

שבועות הפכפכים הסתיימו עם חתימת הברזילאי בפלאמנגו. בגרמיו, קבוצת נעוריו, זועמים: "אלוהים אולי יסלח לך, אנחנו לא"

עוזי דן
עוזי דן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עוזי דן
עוזי דן

השבועות בהם ניהל משא ומתן עם מספר קבוצות בברזיל הכעיסו מאוד את האוהדים המקומיים, אבל אתמול היתה לאחד מהמחנות סיבה לחייך: רונאלדיניו חתם לשלוש שנים וחצי בפלאמנגו, ונפרד מאירופה אחרי עשור.

"זהו יום מיוחד עבור פלאמנגו. אנחנו יכולים לחגוג, רונאלדיניו שלנו", הכריזה נשיאת הקבוצה, פטריסיה אמורים, אחרי חתימת ההסכם בין המועדון, נציגו של השחקן ואדריאנו גאליאני, סגן נשיא מילאן. רונאלדיניו סיפר כי אחת ממטרותיו בחזרה לברזיל היא לשוב לנבחרת ולשחק במדיה בגביע העולם שיתקיים במדינה בקיץ 2014.

בעיתונות הברזילאית נטען שרונאלדיניו בן ה-30 ירוויח 600 אלף דולר בחודש ובנוסף יקבל נתח מההכנסות שתניב מכירת מוצרים הקשורים אליו. בפלאמנגו, חמש פעמים אלופת ברזיל והקבוצה הגדולה והאהודה במדינה, מאמינים שהכנסותיהם יגדלו משמעותית לאור החתמתו, כפי שקרה כאשר קורינתיאנס צירפה את רונאלדו.

רונאלדיניו רצה לחתום בקבוצת נעוריו גרמיו, אבל הדרישות המשתנות והגדלות - הן מצדו והן מצד מילאן - הפכו את העסקה לבלתי אפשרית. פלמייראס ויתרה עליו מסיבות דומות.

בגרמיו כבר הכינו מסיבה, וביטול העסקה גרר זעם מצד האוהדים, שהניפו אתמול שלט מול משרדיה של פלאמנגו: "אלוהים אולי יסלח לך, אנחנו לא". פלה מתח ביקורת על רונאלדיניו ואמר: "אם הוא אוהב את גרמיו, עליו לשחק בה אפילו בחינם. הרי כסף זו לא הבעיה שלו". בפלמייראס התלוננו על רוברטו דה אסיס, סוכנו ואחיו. לטענת המועדון, אסיס הבטיח להם שרונאלדיניו יחתום בקבוצה, ואז העלה את הדרישות הכספיות ודרש שהשחקן יוכל לבחור להיעדר ממשחקים מסוימים.

רונאלדיניו מצטרף לשרשרת שחקנים שחזרו הביתה, כמו רונאלדו, רוברטו קרלוס, דקו, פרד ואדריאנו, שבינתיים שב לאירופה. המטרה כפולה: גם לסיים את הקריירה בבית, שם קל ואולי אף כיף יותר, אבל גם כדי להרוויח לא מעט, לאור המשכורות שמוצעות להם והמטבע הברזילאי החזק.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ