ערן לוי השתיק את מכבי חיפה, ניר קלינגר פתח פה על השופט

ערן לוי שמע את אוהדי מכבי חיפה מקללים אותו בלי סוף והתבשל על ספסל הפועל באר שבע. ואז ניר קלינגר נתן את האות, העלה אותו למגרש והקשר גמל לקהל הירוק עם בומבה אדירה שלקחה מהם שתי נקודות והטילה דממה על קרית אליעזר

משה הרוש
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
משה הרוש

שמו של ערן לוי מוזכר כמעט מדי שבת בקרית אליעזר. אוהדי מכבי חיפה משתדלים לומר לכולם על בסיס שבועי מה דעתם על האקס השנוא, ולא שוכחים להכניס לקלחת גם את אימו. אתמול, כשלוי פתח את המשחק על הספסל של הפועל באר שבע, הוא שמע את הנעימות מהיציע ובוודאי מילמל לעצמו "יאללה, שיכניס אותי רק בשביל להשתיק אותם".

לקשר בעל השמאלית האימתנית אין הרבה רגעי אושר לאורך הקריירה. הוא התאכזב בלא מעט מועדונים, והם התאכזבו ממנו. האחרונה היתה הפועל אשקלון, אליה הגיעה על תקן מנהיג ויצא עם ראשו מושפל בדלת האחורית. ניר קלינגר הנחית אותו בבירת הנגב כשהוא לא מצפה לדבר פרט למשימה אחת ייעודית: כדורי עונשין - התפקיד האולטימטיבי שתפור למידותיו.

התפקיד האולטימטיבי שתפור למידותיו. ערן לוי משתיק את הירוקים, אתמול (תצלום: נמרוד גליקמן)

אתמול נתן קלינגר ללוי להתבשל קצת במיץ של עצמו, ובדקה ה-58 שיחרר את הפרא מכלאו עם הסכין בין השיניים וחוסר רחמים בעיניים. בראשו של לוי עברה רק מחשבה אחת - איך לנעוץ לאוהדים כדור ברשת ולהשבית את השמחה. זו היתה תקוותם האחרונה של האורחים מהדרום לחלץ נקודות במשחק מול חיפה, בעיקר כשעל הדשא הם סובלים מנחיתות מספרית. לוי לא איכזב, כבש מול חומה מדולדלת והשווה את התוצאה ל-2-2.

עשרת הבאר שבעים על המגרש קיבלו לגיטימציה להסתגר מאחור ולהתמקד במשימות בלימה, בעוד מאמן חיפה, אלישע לוי, לא בחל באמצעים כדי להשאיר את הנקודות בבית ושלף את כל מה שהיה לו בארגז הכלים. פעם אחר פעם התעופפו הכדורים לעבר אוהד כהן, אך החוליה האחורית מהדרום יירטה כל דבר שנשלח לעברה. התסכול אחז בירוקים, שסבלנותם בגדה בהם והקלה על היריבה. לתסכול ביציעים, עם זאת, היתה בכלל סיבה אחרת. זה לא הכדור שמיאן לפגוש את הרשת של כהן - זה ערן לוי שלקח להם שתי נקודות.

"עשינו היום טעויות בהגנה, איבדנו נקודות מיותרות לחלוטין", אמר בסיום אלישע לוי, "במחצית הראשונה דווקא עשינו דברים יפים, אבל בחצי השני היה ברור שיהיה קשה כשהם נשארו בעשרה שחקנים, צופפו את ההגנה וירדו לאחור. עשינו הכל כדי להכריע את המשחק, אבל לא הצלחנו. חבל, רצינו להמשיך ברצף הניצחונות".

"ההחלטות שלו השפיעו ישירות על התוצאה". קלינגר בשיחה צפופה עם השופט, אתמול (תצלום: נמרוד גליקמן)

"באנו לנצח, רצינו והאמנו בזה", סיכם קלינגר, "היתה תוכנית משחק מוכנה שהשתבשה בגלל טעויות שיפוט מיותרות. שיחקנו ללא רגשי נחיתות, כמו שאנחנו מגיעים לכל משחק".

קלינגר, שכעס מאוד על השיפוט של אוראל גרינפלד, לא נרגע בסיום המשחק למרות הנקודה המכובדת שהשיג. "ההרחקה של ריקרדו פרננדש לא היתה מחויבת, זו היתה שגיאה חמורה", קצף קלינגר, "ההחלטות שלו השפיעו ישירות על התוצאה". בסיום התגרה ערן לוי באוהדי מכבי חיפה ביציע ג', ובתגובה הושלכו לעברו חפצים.

צביקה צמח התפטר מהפועל ר"ג: "יש כאן שחקנים שלא מתאימים לליגת העל" | תומר רטמן

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ