השחקן בו תלויים מוטי איוניר ומכבי ת"א

המאמן החדש של מכבי ת"א חייב שחקן שמסוגל לשלב תנועה, מסירה והבקעה, וזה לא יהיה עטר, בוזגלו או קולאוטי. ותודה לאבי נמני

שלומי ברזל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שלומי ברזל

היה שם, בפנים שלהם, משהו מאושר. לא חלילה שמחה לאידו של אבי נמני, אלא יותר אנחת רווחה. ידיעה שעכשיו נמצא על הקווים אדם הוגן, מספיק בטוח בעצמו, אולי גם מאמן עם פוטנציאל מבטיח. לפחות עידן החשבונאות והפנקסנות מאחוריהם. הכדורגל של שחקני מכבי ת"א עדיין רחוק מלהיות מרשים, אבל החיוך, האכפתיות והרצון להוכיח מסדרים לה נקודות חשובות. אקס פקטור שלא היה קיים עד לפני שבוע וחצי.

קבוצות שחולמות על אליפות חייבות לפחות שחקן אחד שיבלוט מעל לכל האחרים. מכבי ת"א יכולה ליהנות מתקופה פורה של אלירן עטר, אפילו של קולאוטי המתקמבק, בוזגלו עשוי לנפק בישול יפה או שער וירטואוזי, שטראובר יציל שער בטוח וייתכן שעד לפרישתו אפילו יואב זיו יצליח סוף סוף לייצר דהירה תכליתית. וזה עדיין לא יספיק. ברק יצחקי יועד להיות השחקן שיעשה את ההבדל - וסביר שהיה עומד במשימה, אולי גם ממלט את נמני מהפיטורין - אבל זה כבר לא יקרה. לא העונה. אז מי כן?

אדם הגון, אולי גם מאמן עם פוטנציאל. איוניר, אתמול (תצלום: שרון בוקוב)

האריס מדוניאנין, תתפלאו. נמני זיהה את הפוטנציאל ונלחם על הבאתו, אבל הרים מהר מדי ידיים בעבודה עמו. לגיטימי לדרוש משחקן לעמוד בכללי התנהגות מחייבים, אבל לפעמים עדיף להיות חכם מאשר צודק. ה"שריטה" של מדוניאנין היתה ידועה לנמני, ואם המנג'ר חשב שיטפל בה או שהיא תיעלם על ידי סדרת חינוך, אזי השידוך נידון לכישלון מלכתחילה. התנגשויות מהסוג הזה נגמרות כשאחד הצדדים מובס. במקרה הזה, מי היה מאמין, נמני.

יש במדוניאנין משהו שמזכיר, לפחות לי, את ג'רום לרואה, ששיחק בבית"ר ירושלים בראשית עידן גיידמק. מבנה גוף אופטימלי, נכונות לקחת עליו את המשחק, מוח גאוני, בעיטה אימתנית, תנועה חכמה ותפילת הדרך. לך תדע על איזה צד הוא קם הבוקר, ולאיזה כיוון הוא מתכוון להתפוצץ. מפחיד, אבל שווה את המאמץ. שחקן עם טאץ' ממכר, שגורם למאמנים, לאוהדים ולעמיתים לקבוצה לצפות בכל רגע לדבר הגדול הבא. שרק לפעמים באמת מגיע.

הכל תלוי על איזה צד הוא קם. מדוניאנין (מימין), אתמול (תצלום: שרון בוקוב)

למזלם של איוניר ומדוניאנין, השידוך ביניהם מתרחש בתזמון מושלם. אם איוניר והטמפרמנט שלו מקבלים את מדוניאנין בתחילת העונה, הפיצוץ ביניהם הופך את העימות בין השחקן לבין נמני לבדיחה. אלא שעתה אין להם ברירה, הם תלויים האחד באחר. מדוניאנין משווע להוכיח שנמני טעה, אולי גם לסדר לעצמו כרטיס יציאה חיובי מכאן, איוניר חייב שחקן שיציל את הקישור האבוד שלו. אחד שמסוגל לשלב תנועה, מסירה והבקעה. זה כבר לא יהיה אלברמן הנוכחי.

אם ייווצר חיבור הרמוני בין השניים, ייתכן שמכבי עדיין לא איחרה את הרכבת. אתמול, כחלק מסדרת צעדים בוני אמון בין השניים, מדוניאנין כבר פתח, הבקיע, נראה מחויך על הספסל והתחבק עם המאמן שלו כמעט בכל הזדמנות. ומכבי חיפה איבדה נקודות. שווה לנסות.

רוברטו קולאוטי: "המאמן החדש מקנה לנו ביטחון" | דוד מרואני ויהודה מדינה

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ