שכונת ווסטהאם ואברהם גרנט

טוענים שהבעלים של ווסטהאם הם אנשי עסקים מצוינים. אולי, אבל כסף אינו הכל. צריך גם לדעת להחליט, להתנהל, לגלות אנושיות

עוזי דן
עוזי דן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עוזי דן
עוזי דן

תקשורת. ביום רביעי האחרון, לפני משחק גביע הליגה נגד ברמינגהאם, צוטטה ידיעה באחד הצהובונים ולפיה "אברהם גרנט יפוטר אחרי המשחק, ללא כל קשר לתוצאה". כעבור מספר שעות, עדיין לפני המשחק, ידע כתב האתר "סוקר-נט" לספר מפי "מקור בכיר במועדון" כי "גרנט יישאר לפחות עוד שבוע". צדק. כנראה.

זה לא מנע מחברו קווין פאלמר לדווח על המשחק שלשום מול ארסנל כזה ש"לבטח היה האחרון של גרנט בווסטהאם". אחרי הכל, גם רשת סקיי המכובדת דיווחה כך בבוקר המשחק וצוטטה בעולם כולו. ואם זה לא הספיק, אחרי התבוסה 0-3 וללא כל הודעה על שינוי במעמדו, נאלץ גרנט לציין בפני מארק ראיין, כתב ה"דיילי מייל", כי הוא עדיין מנג'ר ווסטהאם. נכון לירידת שורות אלו לדפוס, אגב, הוא ממשיך לשמש כמאמן הפטישים.

גרנט בשכונת ווסטהאם. תצלום: רויטרס

הנדנדה הבלתי פוסקת הזו רק הלכה והתעצמה בשבועות האחרונים, אבל היא מלווה אותנו כבר חודשיים לפחות. לא רציני. הצהובונים האנגליים הם לעתים זבל של ממש, אבל גם כלי תקשורת רציניים חטאו, חוטאים ויחטאו בזריקת מאמנים ובהמלכת אחרים, כשלא אחת הדברים הללו כלל לא קורמים עור וגידים ואפילו לא קרובים לכך. המרדף אחרי החדשות והשאיפה להיות ראשון מזיקים לעתים. גם למושאי הדיווח, אבל לא פחות לאותם כלי תקשורת.

ווסטהאם. לכוון כלפי התקשורת הבלתי אחראית זו משימה קלה, אבל גם מעט לא אחראית. האשמים האמיתיים הם צמד הדייוידים, גולד וסאליבן, בעלי ווסטהאם. אפשר להתווכח אם הם היו צריכים למנות את גרנט מלכתחילה (אולי לא), ניתן לטעון שלפי התוצאות היו מוכרחים לפטרו מזמן (אולי כן), אבל אי אפשר לקבל את ההתנהלות הזאת. טוענים שהשניים הללו, יחד עם הסמנכ"לית קרן בריידי, הם אנשי עסקים מצוינים. אולי, אבל כסף אינו הכל. צריך גם לדעת לקבל החלטות, להתנהל, לגלות אנושיות.

אם הם אכן הציבו אולטימטומים לגרנט השכם והערב, כפי שנטען, לא ראוי שכך יתנהגו בעלים; גרוע מכך, אם כבר עשית זאת והמנג'ר לא עמד במטרה שקבעת, עליך לממש את האיום; וגרוע עוד יותר, אם סיפורי הדד-ליין הם המצאה של מישהו - הכחש אותם ועמוד מאחורי המנג'ר שלך.

רק אתמול התייחס סאליבן לסוגיה כשנשאל על גרנט והשיב נחרצות כי "הוא המנג'ר ויהיה המנג'ר". אין הצהרה ברורה מזאת. אבל אז בא שותפו גולד, ואמר: "ברגע הזה, כשאנחנו מדברים, הוא עדיין המנג'ר". כל זה היה אולי משעשע אם לא היה מדובר בפרמייר-ליג המפוארת; זה בוודאי היה מקור לכמה בדיחות מוצלחות אם סרט כזה היה מתנהל באחווה עראבה או בהכח עמידר מהליגה הלאומית, אבל אנחנו מדברים על לונדון.

פטישים? פינצטות במקרה הטוב.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ