יורוליג: האופי המנצח של מכבי ת"א

למכבי ת"א אסור לה להתכחש לאופי שלה, שבא לידי ביטוי בהגנה אישית אגרסיבית והתקפה אישית פשוטה. כשמכבי היתה נאמנה לעקרונות הללו, היא היתה במשחק. כשהפנתה אליהם גב, ברצלונה ברחה.

אודי הירש
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אודי הירש

למרות ההפסד, מכבי תל אביב מרוויחה משהו מהמשחק בברצלונה: היא ומאמנה מבינים שאסור להם להתכחש לאופי שלהם, שבא לידי ביטוי בהגנה אישית אגרסיבית - על מגרש שלם ועל חצי מגרש - ובהתקפה אישית מהירה ופשוטה, שחותרת לזריקה בחצי הראשון של שעון הזריקות. כשמכבי היתה נאמנה לעקרונות הללו, היא היתה במשחק. כשהפנתה אליהם גב, בניסיון להתאים את עצמה ליריבה עדיפה, ברצלונה ברחה.

פרקינס מול נבארו, אמש (תצלום: אי-אף-פי)

מכבי החלה את המשחק בניסיון להכניס את הכדור פנימה לשחורציאניטיס. מול חבורת החוטפים הזריזה של הקטלאנים, היווני יכול לעשות סל רק אם הוא מגיב מהר, אבל הענק של בלאט כידרר יותר מדי במקום ואיבד במהלך הערב שלושה כדורים. אחרי שפסקוואל החליף באופן מוזר כמעט את כל החמישייה, ביתרון 13-21, שינתה מכבי סגנון והלכה לסל במהירות ובאגרסיביות. לעתים פארגו ופרקינס סיימו בטבעת, ולעתים הורידו כדור בתום החדירה להנדריקס, שחתך מאחורי הגב של ההגנה. למרות זאת, גם בהתקפות הראשונות של המחצית השנייה התעקש בלאט על התקפות אטיות ומסירה פנימה לאיש הגדול. התוצאה היתה בריחה מחודשת של ברצלונה.

גם בהגנה ניסה בלאט להפתיע את ברסה בדקות ארוכות של אזורית ומץ'-אפ-זון, אלא שבמקום להוציא משיווי משקל את היריבה, נדמה שההגנות הנסוגות מנוגדות לסגנון של מכבי ופוגמות באינטנסיביות שלה. ברבע האחרון חזר בלאט לאישית, הציב על המגרש את פניני האגרסיבי וחסר הפחד, ודווקא אז, בלי התאמות מיוחדות, חזר למשחק.

ניסה להפתיע את ברצלונה. בלאט, אמש (תצלום: אי-אף-פי)

מכבי נבנית על יכולתה לחטוף כדורים, לרוץ למתפרצות ולשחק מהיר יותר וחזק יותר מהקבוצות המוכשרות של אירופה. במשחק עומד היא נידונה להפסיד להן. הנקודה המעודדת ביותר עבור מכבי היא ההופעה של הנדריקס, ולא רק מפני שהרוויחה עוד שחקן רוטציה מועיל. היכולת של זר שכבר כמעט נשלח הביתה, להתאושש בשבועות האחרונים דווקא אחרי שהוחתם צעיר מבטיח בדיוק על המשבצת שלו, מעידה על בריאות הסגל של בלאט, להבדיל מהחבורות המסוכסכות מהעונות הקודמות. למכבי כבר לא יהיו העונה כישרונות-על כמו נווארו או ענקים כמו פרוביץ'. בברצלונה היא למדה שתשרוד רק אם תדבוק באופי שהביא אותה עד הלום.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ