שחר פאר הודחה מאליפות אוסטרליה לאחר שהפסידה לפלאביה פנטה האיטלקיה

הטניסאית הישראלית ניצחה את המערכה הראשונה, הגישה למשחק בשנייה אך פנטה האיטלקיה הציגה טניס נפלא והדיחה את שחר

הארץ
שירות "ספורט "
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ
שירות "ספורט "

שחר פאר כבר נגעה בשמינית גמר אליפות אוסטרליה הפתוחה והתחילה לחלום על כניסה לעשירייה הראשונה אך לפנות בוקר (שבת) היא נכנעה לפלאביה פנטה המדורגת 25 בעולם בשלוש מערכות (6:3, 6:7, 4:6) והחלומות יאלצו להמתין.

הטניסאית הבכירה של ישראל דווקא פתחה מצוין את הסיבוב השלישי של הגראנד סלאם היוקרתי כששברה את יריבתה שלוש פעמים וניצחה בקלילות 3:6 במערכה הראשונה.

שחר פתחה בצורה מצוינת והחלטית גם את המערכה השנייה, שברה את האיטלקיה, עלתה ל-2:4 והדרך לשמינית הגמר נראתה סלולה ופשוטה. דווקא בנקודה הזו האיטלקיה החלה להתאושש והלחץ החל לתת אותותיו על פאר שהפסידה שלושה משחקונים ברצף ונקלעה לפיגור 5:4.

פאר, שכל כך אוהבת את אוסטרליה התעשתה, ניצחה בשני משחקונים רצופים ובמצב של 5:6 לזכותה הגישה למשחק. אך פנטה העקשנית שברה וכפתה שובר שוויון בו הפגינה דומיננטיות, ניצחה 3:7 והשוותה את מאזן המערכות ל-1:1.

בתחילת המערכה השלישית שתי הטניסאיות, ובייחוד פנטה היו בשיאן והציגו משחק טניס נהדר. לאחר שכל אחת מהן שמרה על חבטות ההגשה הגיע המפנה במשחק במשחקון השביעי כשפנטה הצליחה לשבור את שחר ועלתה ליתרון 3:4. משלב זה שחר נתנה הכל אך לא הצליחה לשבור בחזרה את האיטלקיה שכמעט ולא טעתה, ניצחה 4:6 והתקדמה לשמינית הגמר על חשבונה של פאר המאוכזבת.

היה זה המפגש השלישי בין פנטה לפאר והניצחון היום העלה את ההאיטלקיה ל2:4 במאזן הפנימי בין השתיים. שחר תקווה להשתפר בטורניר הבא, לנצל את ההזדמנויות שהיא מקבלת ולא להיתקל באיטלקיה הלוחמת.

בכל מקרה פאר עדיין לא הולכת הביתה והיא תנסה להמשיך ולהתקדם בטורניר הזוגות בצוותא עם שוואי פנג הסינית לאחר שהשתיים כבר העפילו לשמינית הגמר.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ