ליגת העל בכדורגל: במכבי חיפה התאהבו באנדרי פיליאבסקי ושכחו את שי מימון

בלם מכבי חיפה ישב על הספסל וראה את מחליפו, אנדרי פיליאבסקי, מתקבל בחום על ידי האוהדים. גם בני יהודה השקיפה בעניין

משה הרוש
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
משה הרוש

רחש עבר ביציעים כשהבלם האוקראיני אנדרי פיליאבסקי ניגש לבצע בעיטה חופשית במחצית השנייה. 9,000 הצופים בקרית אליעזר עצרו את נשימתם, בתקווה לראות את הכדור מפרפר עמוק ברשת של אינוגבה.

פיליאבסקי, בהופעת הבכורה שלו במדים הירוקים, לא נותר אדיש לתשואות ולמחיאות הכפיים שליוו כמעט כל נגיעה שלו בכדור. הוא רצה להחזיר לאוהדים במזומן, מיידית, לרוץ אליהם ולחבק את כולם. כמו אהבה ממבט ראשון, בלי תנאים, ללא הסתייגויות. הם התרגשו בשבילו על כל פעולה, הוא שמע ורצה עוד. מעופו של הכדור מעל השער לא הפריע להם להרעיף עליו עוד ועוד אהבה.

אנדרי פיליאבסקי (מימין) מסכל בקלות את מעט האקשן שהעניקו לו בני יהודה וגיל יצחק (תצלום: שרון בוקוב )

בצד השני של המגרש, שי מימון ישב ספון על הספסל וחש דקירות חדות בלב. הקהל קיבל באהדה את החלטתו של אלישע לוי לבצע חילופי משמרות בהגנה, ולא קשה לנחש מה עבר בראשו של מימון לאורך המשחק. ההתרחשויות על הדשא לא ממש עניינו אותו. הן גם לא היו באמת מעניינות. שאר שחקני חיפה לא גרמו לתנודות מרטיטות שיגנבו את תשומת הלב מהבחור החדש בעיר, שהשתלט באלגנטיות על מרכז ההגנה. גם היריבה לא ממש אתגרה אותו, והוא היה רחוק מלסיים את המשחק עם הלשון בחוץ. בני יהודה נבהלה רק מלראות את הצל האוקראיני הגדול שכיסה את הרחבה, וגירש כל שחקן כתום שניסה לחדור לאזור המסוכן.

מימון, יש להניח, לא היה מתנגד לראות עוד כדור אחד ברשת - זו של ניר דוידוביץ'. אבל פיליאבסקי לא נתן לזה לקרות.

"זה אולי לא היה משחק גדול שלנו היום, אבל לקחנו שלוש נקודות חשובות", סיכם אלישע לוי, "המשחק היה צריך להיגמר בתוצאה גבוהה יותר, ובחלק ההגנתי לא נתנו להם להגיע אפילו למצב אחד. היה הרבה שקט במשחק שלנו ולא נכנסנו ללחץ. המשכנו להניע את הכדור כמו שצריך וזה השתלם. בשבוע הבא בטדי תהיה אופרה אחרת, אבל נתכונן בהתאם".

"חיפה קבוצה טובה ששלטה ברוב המשחק וניצחה בצדק", הודה דרור קשטן, "אנחנו אפילו לא איימנו על השער שלהם, משהו שלא מאפיין אותנו. פשוט היה לנו יום לא טוב".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ