דימיטאר מקרייב: "אני מרגיש תקוע, אני חייב ללכת"

אחרי חצי עונה אפורה עם ג'ון גרגורי, לדימיטאר מקרייב נמאס ממ.ס. אשדוד: "אין לי יותר מוטיבציה. אם לא ג'קי בן זקן, בחיים לא הייתי נשאר כאן שלוש שנים". גרגורי: "הוא יצטרך להתחיל לשחק טוב ולגרום למועדונים אחרים לרכוש אותו"

דוד מרואני
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דוד מרואני

דימיטאר מקרייב חווה כבר כמה עליות ומורדות בשלוש השנים שלו במ.ס. אשדוד, אבל שום דבר לא הכין אותו לעונה הנוכחית. אחרי חצי שנה, הבולגרי שעד לא מזמן היה העוגן של הקבוצה, חתום על שני שערים ושני בישולים בלבד. יותר מכך, הוא נראה שפוף ומדוכדך, עם הראש במקום אחר.

בשבת, מול מכבי תל אביב, ג'ון גרגורי החליט להוציא אותו מהמשחק כבר אחרי 45 דקות, כשאשדוד בפיגור 0-1. התפתחות שלא ממש הוסיפה למצב הרוח של מקרייב. החלוץ מחזיק בחוזה עד תום העונה הבאה, אבל בשיחה עם "ספורט הארץ", מקרייב אפילו לא מנסה להסתיר שהוא סובל. "אני רוצה לעזוב את אשדוד", הוא אומר, "אמרתי את זה למי שצריך וגם לגרגורי. אחרי שלוש שנים באשדוד אני מרגיש שאין לי יותר מוטיבציה. אני מרגיש תקוע, ואני חושב שאני צריך להתאוורר ולנקות את הראש. אבל יותר מכל אני רוצה ללמוד, לא לעמוד במקום".

זו לא הפעם הראשונה שמקרייב מביע את רצונו להתקדם. שמו מוזכר כמעט בכל קיץ בהקשרן של הקבוצות הגדולות או של לבסקי סופיה, אבל בפועל לא קורה דבר. "הפעם זה אחרת", הוא אומר, "אשדוד בנתה השנה קבוצה מאוד צעירה, עם אסטרטגיה אחרת, וקשה לי עם זה. העניין הוא שהרגשתי - ואני עדיין מרגיש - מחויב לג'קי. בשלוש השנים שאני כאן הוא ממש כמו אבא בשבילי. כל מה שאי פעם ביקשתי ממנו, הוא עשה בשבילי. אם לא ג'קי בחיים לא הייתי נשאר כאן שלוש שנים. אבל עכשיו אני מרגיש שאני חייב ללכת, וגם ג'קי יודע את זה. אני מקווה שזה יקרה כבר בינואר".

בניגוד לעונות קודמות, גרגורי לא בנה את אשדוד סביב מקרייב. "זה נכון שאצל יוסי מזרחי שיחקנו אחרת", אומר מקרייב, "אבל אני לא המאמן וזה לא התפקיד שלי להתייחס להבדלים בשיטת המשחק. אני גם לא מסוג השחקנים שבאים ומלכלכים על המאמן. ברמה האישית היחסים ביני לבין גרגורי לא התערערו בשום שלב, אבל במתכונת הנוכחית, עם ההרכב הצעיר, אני רוצה לנסות משהו אחר".

פורסם שאתה מחזיק בהצעה מקבאלה היוונית.

"יש קבוצות שרוצות אותי, בליגת העל ובחו"ל, אבל שום דבר לא סגור. הכל רק דיבורים. אם ג'קי יקבל עבורי את הסכום אותו הוא מבקש, ואם התנאים שלי יתקבלו, אעזוב. אם ג'קי יתעקש להשאיר אותי, אשאר עד תום החוזה שלי. לא אעשה שום דבר שיפגע בו או בקבוצה".

כמו שזה נשמע, גם באשדוד ישמחו למכור אותך.

"אם כך, אז שני הצדדים יהיו מרוצים. יכול להיות שאני מוחלף העונה הרבה כי גרגורי יודע שאני רוצה לעזוב. אבל את השאלה הזאת צריך להפנות אליו".

גרגורי עצמו מתייחס אל מקרייב באיפוק, כמי שכבר השלים עם עזיבתו, שלא לומר יזם אותה. "אם מקרייב לא רוצה להישאר באשדוד", אומר המאמן האנגלי, "הוא יצטרך להתחיל לשחק טוב ולגרום למועדונים אחרים לרכוש אותו. מישהו צריך לבוא ולקחת אותו, אבל בינתיים זה לא קורה ואין לנו הצעות רשמיות לגביו. אני מנסה לעזור לו בכך שאני נותן לו מקום בהרכב הפותח, אבל זאת הקריירה שלו והוא עושה איתה מה שהוא רוצה".

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ